ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 158 m² müstakil konut icradan satılıktır

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093002
Şehir : Ankara / Çankaya
: 158
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10410 ESAS
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
16.06.2020 11:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ANKARA 17. İCRA DAİRESİ
2018/10410 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Çankaya İlçesi, Mühye mahallesi, 16531 Ada, 2 Parsel, 9 Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz, Taşınmazın bulunduğu bina semt merkezine uzak mesafede, Çankaya Belediyesi'nin Güneydoğusunda ve kuş uçuşu yaklaşık 5km, Doğukent Bulvarına kuş uçuşu 100 metre mesafede yer almaktadır. Parselin topoğrafik yapısı hafif eğimli olup, yapılaşmaya uygundur. Taşınmazın yapı sınıfı 4-B olup, 2018 yılı yapı yaklaşık maliyeti 1.177,00TL/m2'dir. Bina yaklaşık 20-25 yaşında olup, yapısal değeri %25 yıpranma oranına maruz kalmıştır.İmar Durumu:Hmaks: 6,50 metre, 2 kat müsaadeli konut alanı, yollardan çekmeleri 5'er metre olan imar parseli olduğu anlaşılmıştır. Sitenin Genel Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu parselde bitişik nizam tarzında inşa edilmiş 36 adet tripleks konut mevcuttur. Sitenin etrafı bahçe duvarı ve üzerinde tel örgü ile çevrilidir. Site içinde açık otopark alanı mevcuttur. Site içinde yürüyüş yolları ve yeşil alanlar mevcuttur. 9 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 158 m2 (balkonlar dahildir); Bodrum kat + zemin kat + 1. kattan oluşmaktadır. Bodrum katta; wc ve oda mevcuttur. (Bu katta yer alan mutfak kısmı da odaya dahil edilmiş ve mutfak ile oda tek mahal olarak kullanılmaktadır.)Zemin katta; Giriş holü - salon - mutfak nişi - balkon mevcuttur.(Salon ile mutfak tek mahal olarak Amerikan mutfak tarzında kullanılmaktadır) 1. katta; 3 oda - banyo - antre - balkon mahallerinden oluşmaktadır. Katlar arası ulaşım ahşap kaplı merdiven ile yapılabilmektedir. Taşınmaz sitenin içine ve 481. Sokağa (Doğu-Batı) cephelidir. Merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmakta olup, tesisatları duvardan dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Zeminler balkonlar, banyo ve wc de seramik; giriş kat salonda laminant parke, diğer mahallerde ahşap parke ile kaplıdır. Duvarlar banyo ve wc de fayans; diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile boyalıdır. Tavanlar tüm mahallerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları oymalı laminant kapaklı olup, tezgahı granittir. Banyoda duşakabin, klozet ve lavabo; wc de klozet ve lavabo mevcuttur. Pencereler çift cam üniteli pvc doğrama; iç kapılar ahşap panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazn dış cephesi mantolama üzeri sıva ve dış cephe boyası ile kaplıdır. Taşınmazın keşif esnasında kiracı tarafından mesken olarak kullanıldığı görülmüştür.Taşınmaz ile ilgili olarak; 15/12/1982 tarih ve 17899 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Bina İnşaat Sınıflarının Tespitine Dair Cetvel’e göre lüks veya 1’inci sınıf inşaat olmadığı görülmüştür.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : T.E.K lehine boş arazi üzerine 99 yıllığını 250 TL sından 15/06/1988 tarihinden itibarin kira şerhi mevcuttur (16/09/1988 tarih ve 4562 yevmiye )
1. Satış Günü : 21/05/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 16/06/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz/lar açık arttırma suretiyle satılacaktır.
SATIŞ ŞARTLARI :
1) Açık artırma yukarıda belirtilen yer, gün ve saatlerde açık artırma sureti ile yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, birinci artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda (esatis.uyap.gov.tr internet adresinde) teminat yatırılmak suretiyle teklif verilebilecektir. Yapılacak ihalelere elektronik ortamda verilen en yüksek teklif ile başlanılacaktır. Birinci artırmada hacizli malın takdir edilen değerinin % 50'si ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunacaktır. Birinci artırmada istekli bulunmadığı veya böyle bir bedelle alıcı çıkmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. İkinci artırmada da malın takdir edilen değerinin % 50'si, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamı, satış giderlerini (paraya çevirme ve paylaştırma masrafları dahil) geçmek şartı ile en çok artırana ihale olunacaktır. Bu artırmada da istekli bulunmadığı veya bu bedelle alıcı çıkmadığı takdirde satış talebi düşecektir.
2- a) Arttırmaya iştirak edeceklerin, malın tahmin edilen değerinin % 20'si oranında TL (Türk lirası) peşin para veya bu miktar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir.
b) İhale damga vergisi, KDV, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile teslim giderleri alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile tellaliye ücreti satış bedelinden ödenecektir.
3) Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya verilen süre içerisinde ödemek zorundadırlar.
4) İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (* ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) bu taşınmaz üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5) Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİK'nun 133. maddesi uyarınca ihale feshedilecektir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen sorumlu olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6) Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7) Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenler 2018/10410 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.
8) Borçlunun adresinin yurt dışı adresi olması ve tebliğ süreleri gözönüne alınarak satış gününün belirlenmesine,
9) Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılamaması halinde iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur. (İİK. m. 126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR