ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 140 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180931
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ŞEHİT CENGİZ KARACA MAH. / ÖVEÇLER
Oda Sayısı : 4+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 27.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/160 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
325,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.08.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
16.09.2020 11:15
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2016/160 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Özellikleri: Ankara İl, Çankaya İlçe, 27787 Ada, 1 Parsel, Ş. Cengiz Karaca Mah, Zemin kat, 5 nolu konut;
ANA TAŞINMAZ : Bina 2 bodrum + zemin + 4 normal kat olarak inşa edilmiştir. Yapı 7 katlı, 18 bağımsız bölüm içermektedir. 2.bodrum katında sığınak, kapıcı dairesi, su sayaç yeri, su deposu yeri, açık otopark, 1.bodrum katında 3 mesken, E1 depo (16 no.lu daireye ait depo), E2 depo (3 no.lu daireye ait depo), zemin katından 4. normal katına kadar her katta 3 mesken bulunmaktadır. Bina girişi, zemin katından, güneybatı yönünden sağlanmaktadır. Bahçe içi çim ve toprak kaplı, çevresi duvar üzeri demir parmaklık ile çevrilidir. Dış cephesi yalı baskı kaplama dekorludur. Ana giriş kapısı demir profil çerçeveli ve camlıdır.Giriş holü zemini mermer, duvarları mermer, tavanı asma tavan dekorludur. Binada açık otopark, asansör, kamera sistemi sesli diafon sistemi bulunmaktadır. İlçe Merkezine yakın, köşe parsel konumludur. Bina eski yapı ancak bahçe, apartman boşluğu ve sığınak vb. alanları bakımlıdır. Binanın 20.03.2007 tarihinde iskan belgesi alınmıştır.
BAĞIMSIZ BÖLÜM NO: Bağımsız bölüm kuzeybatı, kuzeydoğu ve güneydoğu cephelidir. Projesine göre yasal net kullanım alanı 140 m² (Brüt 160 m²) olarak tespit edilmiştir. Mahallindeki faydalı kullanım alanı ise 140 m² olarak ölçülmüştür. Projesinde ve mahallinde; Salon, 4 oda, mutfak, banyo, duş, wc,hol, antre ve 3 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kasalı ahşap, iç kapıları Amerikan Panel pencereleri ahşap doğramadır. Salon ve oda zeminleri lamine parke kaplamadır. Salon ve oda duvarları saten boya dekordur. Antre zemini seramik, duvarları saten boyalıdır. Mutfak zemini seramik, duvarları saten boya dekordur. Mutfak dolapları laminat olup, tezgahı mermer malzemeden imal edilmiştir. Wc ve banyo zeminleri seramik kaplamadır. Wc ve banyo duvarları fayans dekordur. Banyoda dolaplı lavabo ve klozet bulunmaktadır. Kombi ve petekleri takılıdır. Balkon korkuluk ve küpeşteleri demir profildir. Taşınmaz ana binada zemin katta, caddeye göre arka tarafta konumludur.
Adresi : Şehit Cengiz Karaca Mah. 1053. Cad. No: 4/5 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 953 m²
Arsa Payı : 92/1906
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : 5 katlı konut bölgesinde, E: 1,80(terk halinde E:2,00) olacak şekilde yapışma belirtilmiştir.
Kıymeti : 325.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır
1. Satış Günü : 19/08/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 16/09/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/160 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR