ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 139 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01199623
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ÇANKAYA MAH. / ÇANKAYA
Oda Sayısı : 6+1
: 139
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6836 ESAS
Muhammen Bedeli
:
425,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
7. İCRA DAİRESİ
2019/6836 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara ili Çankaya ilçesi Çankaya Mah. 4870 ada 12 parsel Üst Zemin Kat 9 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmaz. Ana taşınmazın özellikleri: Parsel üzerinde 3 bodrum+zemin+4 normal kattan oluşan betonarme bina yer almaktadır. Cinnah Caddesinden binaya bakıldığında; bina girişi ön cephede bulunmakta olup, ana yapının kuzeybatı cephesinden ve 1.bodrum kattan sağlanmaktadır. Ana taşınmaz 3. bodrum katında;kazan dairesi, kaloriferci odası, meskenlere ait depolar, apartmana ait garaj, 2.bodrum katında; 22,23,24bb nolu meskenler, meskenlere ait depolar, 1.bodrum katında; 1,2,3,4 b.b nolu dükkanlar,5 b.b nolu mesken, bina girişi, üst zemin katında; 6,7,8,9 bb nolu meskenler, 1. normal katında; 10,11,12 bb nolu meskenler,2. normal katında; 13,14,15 bb nolu meskenler, 3. normal katında; 16,17,18 bb nolu meskenler, 4. mormal katında; 19,20,21 bb nolu meskenler olmak üzer etoplam 24 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Satışa Konu Bağımsız Bölümün Özellikleri; Taşınmaz bina girişine göre sağ arka tarafta kalmakta olup doğu cephelidir. Proje uyarınca; antre, hol, salon, 3 oda,mutfak,banyo, wc-duş ve iki balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Projeharici bölmelendirmeler yapılmış olup hali hazırda anrte, hol, 6 oda, mutfak, wc-duş iki balkondan müteşekkildir. Proje harici yapılan tadilatlar kat planı üzerinde gösterilmiştir. Proje uyarınca banyo olarak görünen, halihazırda mutfağa dönüştürülen bölüm ile wc-duş zemin ve duvarları ile balkonların zeminleri seramik kaplama, proje uyarınca mutfaktan odaya dönüştürülen bölüm zemini laminat parke kaplama, diğer içi bölümlerin zeminleri masif parke kaplama, mutfak ve wc-duş harici diğer iç bölümlerin duvarları ve tüm iç bölümlerin tavanları alçı sıva üzerine boyalıdır. Giriş kapısı celik, iç kapılan panel, pencereler pvc doğramadır. Mutfakta tezgah bulunmaktadır. Isıtma ve sıcak su ihtiyacı doğal gazlı kombi ile sağlanmaktadır. Vitrifiye ve armatürler mevcuttur. Taşınmaz hali hazırda ofis amaçlı kullanılmaktadır. Ulaşımı kolay, sosyal donatı alanlarına yakın, arka cepheden 3. kat konumludur.
Adresi : Çankaya Mah. Cinnah Cd. Orkide Apt.No. 43/9 Çankaya Ank.
Yüzölçümü : 139 M2
Arsa Payı : 15/500
İmar Durumu : Konut imarlı : ayrık nizam 5 kattır.
Kıymeti : 425.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kayıtlardaki gibi
1. Satış Günü : 16/09/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 22/10/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2019/6836 S:2
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6836 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR