ANKARA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 132 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064695
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : BÜYÜKESAT MAH. / KAVAKLIDERE
Oda Sayısı : 4+1
: 132
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/237 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
23.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
10. İCRA DAİRESİ
2016/237 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 5536 Ada, 5 Parsel, BÜYÜKESAT Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara ili Çankaya ilçesi Büyükesat mahallesinde kain 5536 ada 5 parseli teşkil eden 875 m² yüzölçümlü kargir apartman niteliğindeki ana taşınmazda 10/60 arsa paylı konut nitelikli zemin kat 2 nolu bağımsız nolu dairenin yüzölçümü 132 m² dir, dairenin bulunduğu bina ayrık nizamlı olup bodrum kat, zemin kat ve 2 normal katlıdır, bina yaklaşık 43-48 yaşındadır, Bağımsız bölüm binan zemin katında yer almakta olup, bina girişine göre sol tarafta ön, arka ve yan olmak üzere 3 cephelidir, daire, antre, koridor, salon, 4 oda, mutfak, banyo, WC iç müteşekkildir. Giriş Kapısı Çelik Kapıdır. Antre ve koridor zemini seramik duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Salon ve odaların zemini laminant parke olup duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı, tavanları kartonpiyerli ve boyalıdır. Odanın balkonu olup zemini seramik kaplamadır. Mutfak zemini seramik kaplama, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Mermerit tezgah ve evyesi tezgah altında ve üzerinde profil kapaklı dolapları mevcuttur. Mutfağın balkonu olup zemini seramik kaplamadır.Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı olup klozet, ayaklı lavabo ve duş bataryası mevcuttur. Wc'de zemin ve duvarlar seramik kaplı olup lavabo ve hela taşı mevcuttur. Pencere doğramaları çift camlı ahşap, iç kapılar Amerikan Panel kapıdır. Konut, kombi sistem ısıtmalıdır. Konut, güney-doğu-kuzey cephelidir. Daire yüksekliği 2.76 m.'dir. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 132,00 m²'dir. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğal gaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Halen ofis olarak kullanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi dosyamızdaki bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Büyükesat Mah. Mahatma Gandhi Caddesi Koza Sokak No:94/4 Kapı No'Lu Ortek Apt. Zemin Katı 2 Bağımsız Bölüm Numaralı Konut Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 875 m²
Arsa Payı : 10/60
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/237 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR