ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 1+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078615
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KIRKKONAKLAR MAH. / BİRLİK
Oda Sayısı : 1+1
: 36
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5012 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
22.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Merkez/Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
3. İCRA DAİRESİ
2019/5012 Esas
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Tapu Kaydı : Ankara ili, Çankaya ilçesi, Kırkkonaklar Mahallesi, 26404 Ada 1 Parselde kayıtlı, zemin kat, 11 bağımsız bölüm nolu, konut vasfında araç.
Özellikleri : Satış konusu taşınmazın girişi 381. Cadde üzerindendir. Bina; 1 bodrum + zemin (depo katlı) + üst kat çatı aralı olmak üzere 3 normal kattan oluşmakta ve toplam 5 katlıdır. 4 katlı ayrık nizam konut alanında olduğu belirtilmiştir. Bağımsız bölümlerin 8 adedi bodrum katta, 4'ü depolu olmak üzere 14 adedi zemin katta, 28 adedi (14 + 14) 1 ve 2. normal katlarda ve çatı aralı 15 adedi de 3. katta bulunmakta olup toplam 65 bağımsız bölüm vardır. Bina 2 - 3 yıllık olup tam anlamıyla iskan edilmiş değildir. 2 adet asansörü vardır. Taşınmaz; 1 adet balkonlu mutfak - salon, 1 adet banyo ve 1 oda hacimlerinden oluşmakta olup mesken olarak yapılmıştır. Net faydalı alan 36,00 m² olarak ölçülmüştür. Girişte sağda aynalı ayakkabılık ve dolap vardır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Açık mutfaklı salonun zemini laminant parke, iç kapılar amerikan panel kapı, duvarlar ve tavan kartonpiyerli olup plastik boyalıdır. Mutfak dolapları mdf lam, tezgah mermerittir. Balkona açılan kapı ve oda penceresi pvc'dir. Duvarlar ve tavan plastik boya, zemin seramik karo olup duşakabinli ve klozetlidir. Lavabo takılı değildir. Zemini seramik karo kaplı olup duvarında camlı kutu profilden korkuluk vardır. Tesisatlar çekili olup abone olunması gerekmektedir. Daire boştur.
Adresi : 381. Cadde, No:7/11, Kırkkonaklar, Çankaya/Ankara
İmar Durumu : Dosyasından görülebilir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidatından görülebilir.
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Merkez/Ankara

Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5012 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR