ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya Çayyolu'nda 450 m² tripleks daire icradan satılıktır

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077453
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ÇAYYOLU MAH. / ÇAYYOLU
Oda Sayısı : 7+1
: 450
Banyo Sayısı : 3
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8828 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 11:44
İkinci Satış Günü
:
22.01.2020 11:44
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
2019/8828 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 13085 Ada, 5 Parsel, ÇAY YOLU Mahalle/Köy, Ankara ili, Çankaya İlçesi Mutlukent Mahallesi (Tapuda Çayyolu Mahallesi), 13085 ada 5 parsel üzerinde yer aldığı tespit edilmiştir.
TAPU KAYDI: Dosyasında mevcut tapu kaydına göre; Ankara İli, Çankaya İlçesi, Çayyolu Mahallesi, 13085 ada, 5 parseli teşkil eden, 367,00 m² yüzölçümlü ” Dubleks beton” nitelikli ana taşınmazın tamamının Haşim Oğlu; İrfan AYDOĞDU adına kayıtlıdır.
İMAR DURUMU: Çankaya Belediyesi İmar Çap Şubede yapılan incelemede Çayyolu Mahallesi, 13085 ada 5 parselin “Konut Alanı” imarlı olduğu, Blok nizam 2 kat, taks 0,40, yoldan 5mt, komşu parselden 3mt çekme mesafeli yapılaşma şartlarına sahip olduğu tespit edilmiştir.
GAYRİMENKULÜN HALİ HAZIR DURUMU;
• Ana taşınmaz 367 m² arsa ve arsa üzerinde konumlu müstakil yapıdan oluşmaktadır.
• arsa 2073 sokak cepheli ara parsek konumludur. Geometrik olarak bir cephesi yamuk dörtgen formdadır. Topoğrafik olarak düzlük arazi yapısına sahiptir.• Parsel etrafı bahçe duvarı ile çevrelenmiş olup 2073 sokaktan demir kapı ve demir sürgülü otopark kapısı ile giriş sağlanmaktadır.• Peyzaj düzenlemesi yapılmış ancak bakımsızdır.• Parsel üzerinde ayrık nizam betonarme yapı tarzında bodrum kat, zemin kat, 1. Normal kat ve çatı aralı kat olmak üzere toplam 4 katlı, mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiş yapı bulunmaktadır.• Yapı yaklaşık 20-25 yıllıktır.• Dış cephesinde Amerikan Siding kaplama bulunmaktadır.• Ana giriş kapısı zemin kattan olup ayriyeten bodrum kattan arka bahçe çıkış kapısı bulunmaktadır.• Giriş kapıları çelik kapı olan taşınmazın iç kapıları ahşap doğrama, pencereleri PVC doğrama ısıcamlıdır.• Yapı içerisinde katlara geçiş demir korkuluklu ahşap merdiven ile sağlamaktadır.• Bodrum Katta; Dışarıdan ayrı giriş bölümü, giriş holü, kazan dairesi, salon ve 1 oda bulunmaktadır. Bodrum kattaki tüm bölümlerin zemini seramik kaplama, duvarları sıvalı ve boyalıdır.Kazan dairesi ve odanın duvarları da seramik kaplamadır.• Zemin Katta; Dışarıdan giriş bölümü, giriş holü, salon, mutfak, mutfak terası (bahçeye açılan), 1 oda ve wc bulunmaktadır.Mutfakta, zeminler seramik kaplama, duvarlar saten boyadır. Kartonpiyer bulunmaktadır. Mermer tezgah altında ve üstünde ahşap dolaplar bulunmaktadır. Mutfaktan teras ile bahçeye çıkılmaktadır. Teras zemini seramik kaplamadır. Korkuluk bulunmamaktadır.Salon ve oda zemini ahşap parke kaplamadır. Duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Kartonpiyer bulunmaktadır. Salon içerisinde zemin, 2 basamakla farklı kotta seviyelendirilmiştir. Salonda şömine bulunmaktadır.Antre zemini seramik kaplama, duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Kartonpiyer bulunmaktadır. WC zemini ve duvarları seramik kaplamadır. Tavanda alüminyum asma tavan bulunmaktadır. Asma lavabo ve klozet bulunmaktadır.1. Normal Katta; Kat holü, 2 oda, ebeveyn yatak odası, giyinme odası, banyo, ebeveyn banyo, iki adet balkon bulunmaktadır.Kat holü ve odaların zemini ahşap parke kaplamadır. Duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Kartonpiyer bulunmaktadır.Giyinme odası zemini seramik kaplamadır. Ahşap sabit dolaplar bulunmaktadır.Banyoların zemini ve duvarları seramik kaplamadır. Alüminyum asma tavan mevcuttur.
 E. Banyoda; jakuzi, dolaplı lavabo, klozet bulunmaktadır.Banyoda; Küvet, dolaplı lavabo ve klozet bulunmaktadır.Çatı Aralı Katta; Kat holü, 3 oda, banyo ve balkon bulunmaktadır.Odaların ve kat holünün zemini ahşap parke kaplamadır. Duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır.Banyo zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Alüminyum asma tavan bulunmaktadır. Duşakabin, lavabo ve klozet bulunmaktadır. Isınma doğal gazlı kazan ile sağlanmaktadır .Meskenin net faydalı alanı balkonlar dahil toplam 450,00 m² olarak ölçülmüştür. (Balkonlar 26,50 m²)Yukarıda etraflıca arz ve izah olunduğu üzere; Ankara İli, Çankaya İlçesi, Çayyolu Mahallesi, 13085 ada, 5 parseli teşkil eden, 367,00 m2 yüzölçümlü ”Dubleks beton” nitelikli ana taşınmazın, bulunduğu semt ve mevkii, emsallerinin alım - satım rayiçleri, inşaat tarz ve evsafı, yüzölçümü, inşasında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, şehir ve iş merkezine mesafesi, bina içerisindeki ve bölgedeki konumu, yıpranma payı, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da nazara alındığında arsa payı dâhil değeri; 1.600.000.-TL (BİRMİLYONALTIYÜZBİNTÜRKLİRASI) olarak takdir edilmiştir.
Kıymeti : 1.600.000,00 TL
KDV Oranı 1. Satış Günü : 26/12/2019 günü%8
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü %18
Kaydındaki Şerhler : 13085 ada 5... Parsel parseldeki binanın 5,00 m2 lik kısmı 13085 ada 4 parsele tecavüzlüdür.
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 11:44 - 11:49 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 11:44 - 11:49 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8828 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR