BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Beypazarı'nda devre mülk hissesi icradan satılıktır

BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997657
Şehir : Ankara / Beypazarı
Semt-Mahalle : AYVAŞIK MAH. / BEYPAZARI
Oda Sayısı : 2+1
: 98
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Jeotermal
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/45 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.07.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
05.08.2019 11:10
Satış Yeri
:
Beypazarı Adliyesi satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYPAZARI
İCRA DAİRESİ
2019/45 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Beypazarı İlçe, 1848 Ada, 12 Parsel, Ayvaşık Mahalle, Boztepe Mevkii, A1 Blok Zemin Kat 18 nolu Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz tapu kaydında konut vasfındadır.Keşif esnasında tesisin hizmete kapalı olduğu ve binaların içerisinin inşaat işlerinin bitmediği, kullanıma hazır olmadığı görülmüştür. Binanın alt yapı sıkıntısı yoktur. Taşınmaz Beypazarı-Kırbaşı Karayoluna 800 m, Beypazarı Merkeze 3 km uzaklıktadır. Taşınmazın bulunduğu site termal tesis olarak tasarlanmıştır. Binaların dış cephe mantolaması, sıvası ve boyası yapılmıştır. Çatısı kapanmıştır. Merdiven hollerinin duvar alçılarının çekildiği, zemin kaplamalarının yapılmadığı, asansörlerin kabinlerinin olmadığı görülmüştür. Bina içinin ve dışının inşaat işlerinin bitmediği görülmüştür. Tesis içerisinde Konutlar sözleşme usulü 15 günlük devre mülk olarak, günlük otel, konaklama olarak veya tamamen tapusu verilerek kullanım haklarının tamamının elde edilerek satılmakta olduğu anlaşılmıştır. Değerleme konusu gayrimenkulün yer aldığı site, bölgede yer alan termal yer altı suyunun olduğu bölge üzerine kurulmuştur. Bir kaç etap halinde inşaatı yapılacak olan bölgede gayrimenkul bölgenin ilk etabı içerisinde yer almaktadır. Daire şekline benzer ve eğimli bir topoğrafik arazi üzerinde inşa edilmiş olan sitenin orta kısmı 1848 ada 11 parsel olup,1848 ada 12 parsel üzerinde konutlar, 1848 ada 11 parsel üzerinde ise bu blokların yararlandığı termal tesis alanı mevcuttur. Bağımsız bölüm; Amerikan mutfaklı salon, 2 oda, banyo, wc, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Daire giriş kapısının ve oda kapılarının takılı olmadığı, Daire zemininin şapının atılı olduğu, zemin kaplamasının yapılı olmadığı, sıva altı elektrik tesisatının çekili olduğu, temiz ve pis su hatlarının çekili olduğu, ancak herhangi bir vitrifiyenin takılı olmadığı, salon penceresi hariç odaların pencerelerinin pvc doğramalarının yapılı olduğu, duvarların alçı sıvalarının ve kartonpiyer imalatının yapılı olduğu, banyo ve tuvaletin, zemin ve duvarlarının seramik imalatlarının yapılı olduğu, Mutfakta tezgah arası seramiğin yapılı olduğu, merkezi ısıtma sistemi bağlantı hattı, kollektör sisteminin takılı olduğu görülmüştür.
Yüzölçümü : 98,31 m2
Arsa Payı : 101/73289
İmar Durumu : İnşaat tarzı Konut Alanı ve Termal Konaklama Üniteleri imar planında E:1,50, Hmax=Serbest
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : MUAF (Konut finansmanından kaynaklı)
1. Satış Günü : 08/07/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 05/08/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Beypazarı Adliyesi satış odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/45 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR