BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Beypazarı'nda 3+1 daire icradan satılıktır

BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01179904
Şehir : Ankara / Beypazarı
Semt-Mahalle : BAŞAĞAÇ MAH. / BEYPAZARI
Oda Sayısı : 3+1
: 109
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1021 ESAS
Muhammen Bedeli
:
95,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2020 11:10
İkinci Satış Günü
:
16.09.2020 11:10
Satış Yeri
:
Beypazarı Adliyesi satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYPAZARI
İCRA DAİRESİ
2019/1021 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Beypazarı İlçe, 999 Ada, 4 Parsel, BAŞAĞAÇ Mahalle/Köy, Şerefhane Mevkii, Bodrum Kat 1 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapu kaydında konut vasfındadır. Daire brüt 109 m2 ortak hisse alanı 21,75 m2 toplam alanı 130,75 m2 olduğu, binanın herhangi bir alt yapı sıkıntısının ve ulaşım sorununun olmadığı, toplu ulaşım güzergahına yaklaşık 200 metre mesafede olduğu, Adliye binasına 1,3 km, devlet hastanesine 2,9 km, otogara 2,9 km mesafede olduğu, binanın dış cephelerinin mantolama üzeri slikon boya olduğu, bina içerisinde merdiven sahanlık zemini ve merdivenlerinin mermer ile kaplı olduğu, duvarlarının yaşkalık 1 metre yüksekliğinde mermer ile kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının profil üzeri, ahşap malzemeden yapılmış olduğu, bahçesinin düzenli ve bakımlı olduğu, daire giriş kapısının eski tip çelik kapı olduğu, taşınmazın 3 oda salon mutfak banyo tuvalet antre hol ve iki adet balkondan oluştuğu, daire girişinde portmanto ve ayakkabılıktan oluşan dolap olduğu, daire iç kapılarının ve çerçevelerinin ahşap olduğu, mutfakta tezgah ve mutfak dolabı mevcut olduğu, ayrıca mutfakta ana tezgah haricinde bir tezgah daha mevcut olduğu, mutfağa açılan balkonda yine dolap mevcut olduğu ve balkonun cam ile kapalı olduğu, banyoda duşakabin olduğu, diğer balkonda da dolap olduğu ve balkonun cam ile kapalı olduu daire içinin genel olarak bakımlı olduğu, doğalgazlı olduğu gözlenmiştir.
Yüzölçümü : 109 m2
Arsa Payı : 1/18
İmar Durumu : İnşaat tarzı TAKS 0,35 KAKS 1,40
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 21/08/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 16/09/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Beypazarı Adliyesi satış odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1021 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR