BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Beypazarı'nda 2+1 daire icradan satılıktır

BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041490
Şehir : Ankara / Beypazarı
Semt-Mahalle : BAŞAĞAÇ MAH. / BEYPAZARI
Oda Sayısı : 2+1
: 92
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 23.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/708 Esas
Muhammen Bedeli
:
105,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Beypazarı Adliyesi satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYPAZARI
İCRA DAİRESİ
2019/708 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Beypazarı İlçe, 1090 Ada, 10 Parsel, Başağaç Mahalle, Beykent sitesi Mevkii, A Blok Zemin kat 1 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapu kaydında konut vasfındadır. Söz konusu taşınmaz; Fatih Caddesine 1,05 km, Alparslan Türkeş Bulvarına 390 m, Belediye Binasına 2,3 km, otogara 2,7 km, Adliyeye 1,10 km, Hastaneye 2,9 km kuş uçuşu mesafede bulunmaktadır. Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Cephe aldığı sokağın yol kaplaması kilitli parke taştır. Bina betonarme tarzda, bodrum, zemin + 4 normal kat olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cepheleri sıva üzeri silikon boyalıdır. Merdiven sahanlık zemini ve merdivenler mermer kaplıdır. Duvarlar 1 m yükseliğinde mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları profil üzeri ahşap malzemeden yapılmıştır. Merdiven sahanlık pencereleri ahşap doğramalıdır. Site etrafı 1 m yüksekliğinde beton duvar ile çevrilmiş olup, bahçesi düzenli ve bakımlıdır. Daire fiili durumu itibari ile 2 oda, salon, mutfak, genel banyo, tuvalet, antre, hol ve 3 balkondan oluşmaktadır. Mimari projesinde daire brüt alanı 92,9 m² , ortak hisse alanı 5,46 m² olmak üzere toplam alanı 98,3 m² 'dir. Bina giriş kapısı ferforje demir ve sacdan yapılmıştır. Daire giriş kapısı eski tip çelik kapıdır. Pencereleri ise ısı camlı ahşap doğramalıdır. Banyo, tuvalet, koridor, balkon ve mutfak zeminleri seramik diğer zeminleri laminant parke ile kaplıdır. Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayans kaplamalıdır. Banyosunda klozet ve duşakabin mevcuttur. Diğer duvarları ise alçı üzeri plastik badanalıdır. Kartonpiyer imalatı vardır. Mermerit tezgahlı mutfak dolabı mevcuttur. Merkez ısıtma sistemi mevcuttur. Dairede hali hazırda ikamet edilmektedir.
Adresi : Başağaç Mah., Beykent Sokak, Beykent Konut Yapı Koop. A Blok Zemin Kat No:1 Beypazarı
Yüzölçümü : 92,90 m²
Arsa Payı : 1/84
İmar Durumu : İnşaat tarzı TAKS:0,28, KAKS:1,40
Kıymeti : 105.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Beypazarı Adliyesi satış odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/708 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR