BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Beypazarı'nda 123 m² daire icradan satılıktır

BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130728
Şehir : Ankara / Beypazarı
Semt-Mahalle : HACIKARA MAH. / BEYPAZARI
Oda Sayısı : 3+1
: 123
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 11.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/284 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Beypazarı Adliyesi Satış Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYPAZARI
İCRA DAİRESİ
2019/284 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Beypazarı İlçe, 1619 Ada, 1 Parsel, Hacıkara Mahalle, Namazgah Mevkii, E Blok Zemin kat 2 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapu kaydında konut vasfındadır. Söz konusu taşınmaz Fatih Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Taşınmaz A.Türkeş Bulvarına 980 m, Beypazarı Belediye Binasına 1,9 km, Otogara 2,3 m, Adliye Binasına 1,2 km, Devlet Hastanesine 2,2 km kuş uçuşu mesafede bulunmaktadır. Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Cephe aldığı sokağın yol kaplaması asfalttır. Bina betonarme tarzda, bodrum + zemin + 4 normal kat olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri silikon boyalıdır. Site etrafı beton üzeri panel çit korkuluk ile çevrilmiştir. Binanın giriş kapısı alüminyum doğramadan yapılmıştır. Merdivenleri mermer kaplı olup paslanmaz çelik korkulukludur. Binada doğalgaz bulunmaktadır. Daire mimari olarak E blok zemin katta bulunan 2 nolu dairedir. Daire fiili durumu itibari ile 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Mimari projesine göre daire brüt 123,60 m², ortak hisse 34,02 m² olmak üzere toplam 157,02 m² alana sahiptir. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Daire pencereleri beyaz renk pvc doğramadan yapılmıştır. Salon ve odaların zemini laminant parke, antre, mutfak, banyo ve wc zeminleri seramik kaplıdır. Wc ve banyo duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Diğer duvarlar alçı üzeri plastik boyalıdır. Kartonpiyer uygulaması vardır.Banyosunda lavabo ve klozet bulunmaktadır. Mutfağında mermerit tezgahlı mutfak dolabı mevcuttur.Daire iç kapıları amerikan panel kapıdır. Doğal gazlı kombi ve panel radyatörler aracılığıyla ısıtma sağlanmaktadır. Daire genel olarak günümüz mesken ihtiyaçlarını karşılar vaziyettedir. Dairede hali hazırda ikamet edilmektedir.
Yüzölçümü : 123,60 m²
Arsa Payı : 1/85
İmar Durumu : İnşaat tarzı E=1,40 Hmax=15,50
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Beypazarı Adliyesi Satış Odası

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/284 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR