BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Beypazarı'da 4+1 daire icradan satılıktır

BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997673
Şehir : Ankara / Beypazarı
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / BEYPAZARI
Oda Sayısı : 4+1
: 143
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/15 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.07.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.08.2019 11:00
Satış Yeri
:
Beypazarı Adliyesi satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYPAZARI
İCRA DAİRESİ
2019/15 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Beypazarı İlçe, 1708 Ada, 3 Parsel, Kurtuluş Mahalle, Eski İstanbul yolu Mevkii, B Blok 3. Kat 12 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz tapu kaydında konut vasfındadır. Söz konusu taşınmaz A. Türkeş Bulvarı üzerinde, Beypzarı stadı yanında bulunmaktadır. Belediye Binasına 600 m, otogara 1 km, Adliyeye 750 m mesafede bulunmaktadır. Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Cephe aldığı sokağın yol kaplaması asfalttır. Bina betonarme tarzda, bodrum, zemin, asma kat ve 5 normal katlı olarak, ayrık nizamda inşa edilmiştir. Binanın dış cephesi mantolama üzeri silikon esaslı boya ile boyanmış vaziyettedir. Zemin ve asma kat dükkan cepheleri alüminyum cephe giydirme şeklinde yapılmıştır. Bina çevre düzeni yapılmış haldedir.Daire mimari olarak 3. katta bulunan, güney doğu ve güney batı cepheli olan dairedir. Fiili durumu itibari ile 4 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı çeliktir. İç kapıları lake boyalı ahşap kapıdır. Pencereleri ise pvc doğramalıdır. Islak zeminleri seramik, diğer zeminleri seramik ile kaplıdır. Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayans kaplamalıdır. Diğer duvarları ise alçı üzeri plastik badanalıdır. Salon ve mutfak tavanlarında led aydınlatmalı alçıpan havuz asma tavan bulunmaktadır. Mutfak dolabının sadece kasaları mevcuttur. Dairenin doğalgaz iç tesisatı çekilmiş vaziyettedir. Tesisat ocakta doğalgaz kullanılacak şekilde dizayn edilmiştir. Daire doğalgazlı kombi ve panel radyatörler aracılığıyla ısıtılacak şekilde dizayn edilmiştir. Banyosunda klozet ve duşa kabin vardır. Hali hazırda boş olup vaziyettedir.
Yüzölçümü : 143,50 m2
Arsa Payı : 44/3886
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 17/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 19/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Beypazarı Adliyesi satış odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR