BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Beypazarı'da 4+1 daire icradan satılıktır

BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941231
Şehir : Ankara / Beypazarı
Semt-Mahalle : HACIKARA MAH. / BEYPAZARI
Oda Sayısı : 4+1
: 149
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1199 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
29.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
Beypazarı Adliyesi satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYPAZARI
İCRA DAİRESİ
2016/1199 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Beypazarı İlçe, 1095 Ada, 23 Parsel, Hacıkara Mahalle, Namazgah Mevkii, Zemin Kat 1 nolu Nolu b.b. Taşınmaz tapu kaydında konut vasfındadır. Parselin topoğrafik yapısı düz olup, yapılaşmaya uygundur. Taşınmaz ilçe merkezine kuş uçuşu 1,9 km, A.Türkeş Bulvarı'na 530 metre Fatih Caddesi'ne (Kırbaşı Yolu) cephe konumda yer almaktadır. Taşınmazın yapı sınıfı 3-B olup, yaklaşık 4 yaşındadır. Bina, ayrık nizam tarzında yapılaşmış olup, bodrum+zemin+3 normal kattan oluşmaktadır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Merdivenleri mermer, sahanlık döşemeleri seramik ile kaplıdır. Merdiven korkulukları paslanmaz malzeme kaplı demir doğramadır. Binada asansör mevcuttur. Bina dışı, mantolama malzeme + sıva üzeri dış cephe boyası ile boyalıdır. Çatı örtü malzemesi kiremittir. Değerleme konusu gayrimenkul balkonlar dahil net 149 m²; 4 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, wc, kiler, antre, hol, ve 2 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz, katlarında 2 daire olan bodrum+ zemin + 3 katlı binanın zemin katında yer almaktadır. Balkonlardan biri ahşap renkli pvc ile kapatılmıştır. Taşınmaz zemin katta ve ön-yan-arka cephede yer alan, üç tarafa (kuzey-doğu-batı) cepheli bir dairedir. Merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılan bir dairedir. Zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Daire giriş kapısı çeliktir. Pencereler ahşap görünümlü pvc'dir. İç kapılar amerikan paneldir. Salon ve odaların zemini laminant parke; antre, wc, ebeveyn banyo, banyo ve mutfağın zeminleri seramik ile kaplıdır. Duvarlar banyo ve wcde fayans, diğer mahallerde alçı sıva üzerine plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar tüm mahallerde kartonpiyerli ve plastik boyalıdır. Mutfak dolapları lake boyalı, mutfak tezgahı mermerittir. Mutfakta ankastre sistem mevcuttur. Banyoda tekneli duşakabin, klozet, dolap ve lavabo mevcuttur.
Adresi : Hacıkara Mah. Fatih Cad. No:112/1 Beypazarı
Yüzölçümü : 149 m²
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık nizam, 4 kat müsaadeli, Taks/Kaks:0,35/1,40 olan, yoldan 5 metre komşu parselden 3 metre çekme mesafeli imar parselidir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 03/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 29/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Beypazarı Adliyesi satış odası
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1199 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR