BALA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Ankara/Bala'da 587 m² bahçe ve prefabrik ev mahkemeden satılıktır

BALA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01188503
Şehir : Ankara / Bala
Semt-Mahalle : GÖZTEPE MAH. / BALA
Oda Sayısı : 1
: 49
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

TİCARİ HAYAT 10.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
BALA SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2019/6 Satış
Muhammen Bedeli
:
148,302 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.01.2021 10:30
Satış Yeri
:
BALA ADLİYESİ YANI BALA/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/6 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Özellikleri : Ankara İli Bala İlçesi Göztepe Mahallesi 57 ada 2 parsel'de bulunan taşınmazın dört tarafının yol ile çevrili olduğu ve Bala Belediyesine 100 m, Kaymakamlığa 100 m mesafede olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz üzerinde bulunan prefabrik yapının özellikleri; Prefabrik ev tek katlı olup, alçıpandan yapıdır. Emlak Bürosu olarak kullanıldığı görülmüştür. Dış cephe alçıpan üzeri ahşap kaplamadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Giriş +oda + banyodan müteşekkildir. Giriş, laminant kaplı, bir kenarında mutfak nişi yapılmıştır. Mutfak nişinde, laminant tezgah ile alüminyum eviyesi, tezgah alt ve üzerinde suntalam dolaplar bulunmaktadır. Tezgah karşısında, ayrıca mermer tezgah bulunmaktadır. Oda döşemesi laminant kaplamadır. Banyo, döşemeleri ve duvarları tavana kadar seramik kaplı olup, klozet ve duş spirali ve lavabo ve hela taşı bulunmaktadır. Tavan kiremit çatılıdır. Pencereler ahşap doğramadır. İç kapılar mobilya kapıdır. Şofben ısıtma sistemine sahiptir. Yapılan ölçümlemede, 49,00 m² inşaat alanına sahip olduğu görülmüştür.Bala merkezde, Atatürk Bulvarına cephelidir. Belediye binasına 100 m. mesafededir. İmarlı arsadır. Topoğrafik yapısı her türlü yapılaşmaya uygundur. Meskun alan içerisinde olup, her türlü belediye hizmetinden faydalanacak konumdadır. Ayrıca taşınmaz üzerinde çeşitli yaş ve cinsten ağaçların dikili olduğu tespit edilmiştir. İmarlı 57 ada 2 nolu kerpiç ev ve bahçe vasıflı imarlı taşınmazın mahalle merkezinde ve yola cepheli olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Atatürk Bulvarı No:88/CBala/ANKARA
Yüzölçümü : 587 m²
İmar Durumu :Bala İli, Göztepe Mahallesi 57 ada 2 parsel sayılı taşınmaz 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında bulunmaktadır. Ayrık nizam da 4 katlı konut alanı olarak ayrılmıştır
Kıymeti : 148.302,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/12/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/01/2021 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : BALA ADLİYESİ YANI BALA/ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR