BALA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Bala'da tek katlı 2+1 kargir ev icradan satılıktır

BALA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154826
Şehir : Ankara / Bala
Semt-Mahalle : KARTALTEPE MAH. / BALA
Oda Sayısı : 2+1
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

TİCARİ HAYAT 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/148 TLMT
Muhammen Bedeli
:
54,422 TL
Birinci Satış Günü
:
20.04.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
20.05.2020 11:30
Satış Yeri
:
BALA ADLİYESİ YANI BALA/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALA
İCRA DAİRESİ
2019/148 TLMT.

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Özellikleri : Ankara ili , Bala ilçesi Kartaltepe mahallesi 7 Ada, 12 Parsel,kayıtlı yığma (Kargir) tek katlı konut ve arsa vasıflı 1/1000 ölçekli uygulama imar planlı,Bina zemin ve yarım bodrum kattan oluşmakta olup 2 oda ,1 salon,orta sofalı,1mutfak,1 banyo 1 WC müteşekkildir.Bodrum katı iki odalı depodan müteşikkildir. Meskenin kullanım alanı 125 m²'dir. 280,00 m² yüzölçümlü Yığma(Kagir) tek katlı konut ve arsası. Bina bala ilçesinin otogarına 180 metre kadar doğusunda yer almakta olup, çevresi herhangi bir çit ile kapatılmamıştır. Bina zemin ve yarım bodrum kattan oluşmaktadır. Binada toplam 1 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Yıpranma payı olarak %70 alınmıştır.
Adresi : Kartaltepe mah. Osmangazi Cad. No 73 Bala/Ankara
Yüzölçümü : 280,00 m²
İmar Durumu : Ankara ili bala ilçesi kartaltepe mah. 7 ada , 12 parseli teşkil eden 280,00 m² yüzölçümlü yığma (kargir) tek katlı konut ve arsası nitelikli ana taşınmazda bulunan 1/1 arsa paylı konut
Kıymeti : 54.422,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 20/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 20/05/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : BALA ADLİYESİ YANI BALA/ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/148 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR