ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 6+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040794
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : FERİDUN ÇELİK MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 6+1
: 201
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8743 ESAS
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:10
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2019/8743 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara ili, Altındağ ilçesi, Feridunçelik Mahallesi 24110 ada 20 parsel'de kayıtlı 1.358,03 yüzölçümüne sahip arka niteliğindeki ana taşınmazda 5.kat 25 nolu bağımsız bölüm mesken satılacaktır. Ana taşınmaz 1756 Sokak üzerinde ayrık nizam ve betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup yaklaşık 1 yıllıktır. Daire 5.kat 25 numaralı bağımsız bölüm çatı aralı mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. 1756 sokaktan binaya bakıldığında sağ ön köşede yer almakta olup güneydoğu ve kuzeydoğu yönlüdür. Fiili durumda iki katın tamamında antre, çatı kat antre, 6 oda, salon, mutfak, 2 banyo, 2 wc, 2 çamaşır makinası yeri, 2 kiler, 2 balkon ve teras hacimlerinden müteşekkildir. 5.kat; antre, 2 oda, salon, mutfak, banyo, wc, çamaşır mak.yeri, kiler ve 2 balkondan, çatı katı; antre, 4 oda, banyo, wc, çamaşır mak.yeri, teras bölümlerinden oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik, iç kapılar panel kapı, pencereler pvc doğrama olup ısı camlıdır. 5.kat antre ve hol zeminleri laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanları alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Salon ve odaların zeminleri laminat parke kaplı, duvarları alçı sııva üzeri boyalı tavanları alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanı alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfakla irtibatlı olan balkon bölümü bulunmaktadır. Mutfak tezgahı mermer olup, tezgahın altında ve üstünde lake boyalı kapaklı dolaplar olup tezgah alnı seramik kaplamalıdır. Banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı tavanı aydınlatmalı taşyünü asma tavandır. Banyo içerisinde klozet, dolaplı lavabo ve duş tertibatı bulunmaktadır. WC zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı aydınlatmalı taşyünü asma tavandır. Çatı kata ulaşımı sağlayan merdiven altında boş bölüm bulunmaktadır. Balkonlar salon mutfak ve 1 oda ile irtibatlı olup zeminleri seramik kaplı, korkulukları betonarme parapet üzeri paslanmaz çelik doğramadır. Çatı kata ulaşımı sağlayan merdivenin basamakları mermer kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, korkulukları paslanmaz çelik doğramadır. Antre ve hol zeminleri laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı tavanları alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Ayrıca bu katta da bina kat holüne açılan çelik kapısı bulunmaktadır. Odaların zeminleri laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanları alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı aydınlatmalı taşyünü asma tavandır. Banyo içerisinde klozet, dolaplı lavabo ve duş tertibatı bulunmaktadır. Teras 2 oda ile irtibatlı olup zemini seramik kaplı, korkulukları paslanmaz çelik doğramadır. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanacak olup kombi ve petekler natamamdır. Meskenin net faydalı alanı balkonlar ve teras dahil 2 katta toplam 201,27 m² olarak ölçülmüştür. Boş kullanılmamaktadır.
Adresi : Feridun Çelik Mah. 1756.Sokak No : 9/25 Altındağ-Ankara
Yüzölçümü : 1.358,03 m²
Arsa Payı : 8100/135803
İmar Durumu : Konut sahası ayrık nizam
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara ili, Altındağ ilçesi, Feridunçelik Mahallesi 24110 ada 20 parsel 1.358,03 m2 yüzölçümüne sahip arsa niteliğindeki ana taşınmazda 4800/135803 paylı 2.kat 15 nolu bağımsız bölüm satılacaktır. Ana taşınmaz 1756 Sokak üzerinde, ayrık nizam ve betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup yaklaşık 1 yıllıktır. Ana taşınmaz 1756 sokak üzerinde ara parselde yer almaktadır. 1756 sokaktan binaya bakıldığında sağ ön köşede yer almaktadır. Güneydoğu ve kuzeydoğu yönlüdür. Antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, çamaşır mak.yeri, kiler ve 3 balkondan müteşekkildir. Giriş kapısı çelik, iç kapılar amerikan panel penceler pvc doğramalı olup ısı camlıdır. Antre ve hol zeminleri laminat parke kaplı duvarları alçı sıva üzeri boyalı tavanları alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Salon ve odaların zeminleri laminat parke kaplı duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanları alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini laminat parke kaplı duvarları alçı sıva üzeri boyalı tavanı alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak ile irtibatlı olan balkon bölümü bulunmaktadır. Mutfak tezgahı mermer olup tezgahın altında ve üstünde lake boyalı kapaklı dolaplar olup tezgah alnı seramik kaplamalıdır. Banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı tavanı aydınlatmalı taş yünü asma tavandır. Banyo içerisinde klozet dolapla lavabo ve duş tertibatı bulunmaktadır. Wc zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı tavanı aydınlatmalı taş yünü asma tavanlıdır. Wc içerisinde alaturka hela taşı ve dolaplı lavabo mevcuttur. 3 balkon bölümlerinden biri mutfak ile diğer ikisi ise oda ile irtibatlı olup zemini seramik kaplı korkulukları betonarme parepet üzeri paslanmaz çelik doğramadır. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanacak olup kombi ve petekler natamamdır. Meskenin net faydalı alanı balkonlar dahil 131,07m2 ölçülmüştür.(Balkon alanları 35,91 m²'dir) Kıymet takdiri yapıldığı tarihte boş olup kullanılmamaktadır.
Adresi : Feridun Çelik Mah.1756. Sokak No: 9/25 Altındağ-Ankara
Yüzölçümü : 1.358,03 m²
Arsa Payı : 4800/135803
İmar Durumu : Konut sahasında ayrık nizam.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8743 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR