ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112534
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : GÜNEŞEVLER MAH. / HASKÖY
Oda Sayısı : 4+1
: 122
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9192 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 10:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2019/9192 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Altındağ ilçesi, Yunus Emre Mahallesinde kain 23520 ada 5 parselde kayıtlı 8 nolu bağımsız bölüme ait taşınmazın satışı yapılacaktır.
A) Ana gayrimenkulün özellikleri: Bina, 1 bodrum+zemin+13 normal kat olarak inşa edilmiştir. Yapı 15 katlı, 40 bağımsız bölüm içermektedir. 1. bodrum katında kazan dairesi, sığınak, su deposu, zemin katta bina girişi 1 daire ve 13 normal kata kadar her katta 3'er mesken bulunmaktadır. Bina girişi, zemin katından, güneybatı yönünden sağlanmaktadır. Dış cephesi bodro beyaz dış cephe boyası ile kaplıdır. Ana giriş kapısı alüminyum doğrama çerçeve cam kapıdır. Giriş holü zemini ve duvarları mermerdir. Kat holü zemin mermer, duvarlar boyalıdır. Binada 2 adet asansör mevcuttur.
B) Meskenin özellikleri: Taşınmaz, binada 3. katta, bina girişine göre sol ön-yan konumda yer almaktadır. Taşınmaz güney, batı ve kuzey cephelidir. Projesine göre net alanı 103 m² kapalı, 37 m² balkon alanları (Brüt 158 m²) olarak tespit edilmiştir. Mahallindeki kullanım alanı net 122 m² kapalı, 24 m² balkon olarak ölçülmüştür. Mahallinde; salon, 4 oda, mutfak, banyo, wc, antre, hol, ebeveyn banyosu, giyinme, 1 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Projede arka cephede bulunan balkon odaya dönüştürülmüştür. Ön cephedeki balkon camekan ile kapatılmıştır. Havalandırma boşluğu yaklaşık 3 m² alan wc ve banyoya dahil edilmiştir. Banyo ve wc'nin yeri değiştirilmiştir. Daire giriş holünden yaklaşık 3 m² alan antreye katılmıştır. Giriş kapısı çelik kasalı cam, iç kapıları ahşap, pencereleri ahşap görünümlü, PVC doğramadır. Salon, antre, hol ve oda zeminleri lamine parke kaplamadır. Salon ve oda duvarları saten boya dekordur. Mutfak zemini lamine parke, duvarları saten boya dekordur. Mutfak dolapları balon kapak olup, tezgahı mermerit malzemeden imal edilmiştir. Wc ve banyo duvarları fayans dekordur. Banyoda hilton lavabo, duşakabin ve klozet bulunmaktadır. Merkezi ısıtma olup, petekleri takılıdır.
Adresi : Güneşevler Mah. 74. Sokak 3/8 Altındağ / ANKARA
Yüzölçümü : 3.097,92 m2
Arsa Payı : 7750/309792
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında konut alanı
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9192 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR