ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090767
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : ALTINPARK MAH. / HASKÖY
Oda Sayısı : 4+1
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 16
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11768 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 11:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2019/11768 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Altındağ İlçe, 95723 Ada, 4 Parsel, SOLFASOL Mahalle/Köy, 1. Kat 18 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın bulunduğu blok, Toki 16. Etap 16- c Blok olup 3 bodrum, zemin ve 12 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Bina her katta 4'er daire olarak toplam 62 dairedir. binada 2 adet asansör bulunmaktadır, bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. 18 nolu bağımsız bölümün dış kapısı çeliktir, daire antıre , 4 oda, salon, mutfak, 2 banyo , wc ve balkondan oluşmaktadır, salon ve odaların zemini laminat parke kaplı antre, mutfak banyo ve wc zemini seramik kapıdır, salon, oda ve antre duvarları alçı sıva üzeri boyalı ve tavanları sıva üzeri plastik boyalı salon ve 1 odanın tavanı kartonpiyer yapılıdır. Banyo ve Wc de tavanlar alüminyum yapılıdır. Mutfakta; duvarları alçı sıva üzeri boyalı olup, içinde tezgahı mermer eviyesi çelik, tezgah altında ve üstünde formika kapaklı ahşap mutfak dolapları bulunmaktadır, pencereler PVC DOĞRAMA ve çift camlıdır, ısınma sistemi doğal gaz mekezi sistem kaloriferlidir, daire ön ve yan cephededir .Ayrınıtılı bilgi dosyada bilirkişi raporunda mevcuttur .
Adresi : Merkez / ANKARA
Yüzölçümü : 47.518,00
Arsa Payı :TAM
İmar Durumu : Dosyada mevcut
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : TAPU TAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,(KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf ) 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11768 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR