ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079438
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : SOLFASOL MAH. / ALTINDAĞ
Oda Sayısı : 4+1
: 130
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 16
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8780 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2019 10:06
İkinci Satış Günü
:
09.01.2020 10:06
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2018/8780 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Altındağ İlçe, 95723 Ada, 4 Parsel, SOLFASOL Mahalle/Köy, T8C-7 BLOKTA 8 KAT 45 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Şehir ve iş mevkilerine ulaşımı kolay olan Kuzey Ankara TOKİ bölgesinde bulunmaktadır. Çevrisinde TOKİ tarafından yapılan çok katlı site şeklinde konutlar bulunmaktadır. Bina Tünel Kalıp Betonarme Karkas inşaat tarzında inşa edilmiştir.3 Bodrum kat+zemin kat ve 12 normal kat toplam 16 kattan oluşmaktadır. Çift asansörlü yangın merdivenlidir. Merkez sistem ısınma sistemlidir. Apartman kapısı ve rüzgarlık kapısı camekanlı alüminyum doğramadır. Merdivenler ve sahanlıklar mermer kaplıdır. Cevre düzeni ve peyzajı tamamlanmıştır. Açık otopark alanları vardır. Bölgede her türlü altyapı belediye hizmetleri mevcut olup bu hezimetlerden yararlanmaktadır. 45 nolu bölümün özellekleri: Ana giriş kapısı çelik kapıdır. 4 Oda ,1 salon,giriş antresi, koridor, mutfak ,2 balkon.1 normal banyo 1 ebeveyn banyosu ,wc bölümleri vardır. Giriş antre zeminleri seramik kaplı .Koridor odalar ve salon laminat parke kaplıdır. Duvarlar alçı saten üzeri plastik boyalıdır. wc zeminleri seramik duvarlar tavana kadar seramik ,tavan alüminyum asma tavanlıdır. wc taşı ve lavabo vardır. Normal banyo zeminleri seramik duvarlar tavana kadar seramik ,tavan alüminyum asma tavanlı ,duş tekneli ,ayaklı lavabolu klozetlidir. Ebeveyn banyosu zeminleri ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı tavan alüminyum asma tavanlıdır. Yarım küvet ,lavabo,klozet vardır. Alçı kartonpiyer perde bantları yapılmıştır. Tüm pencere doğramaları pvc ısıcamlı doğramadır. İç kapılar Amerikan panel ahşap kapıdır. 2 balkon bulunmaktadır.Balkon zeminleri seramik kaplıdır. Mutfak zemini ve tezgah alnı seramik kaplı,duvarları alçı saten üzeri plastik boyalıdır.Mutfak tezgahı ahşap laminat olup tezgah alt ve üst lamınant kapalı mutfak dolapları vardır. Isınma merkezi sistem kaloriferlidir. 130,75 m2 net kullanım alanlıdır.
Adresi : Kuzey Ankara Toki Konutları 16 Etap Tuğrulbey Sokak 1G Blok 8 KatALTINDAĞ / ANKARA
Yüzölçümü : 47.518,00 m2
Arsa Payı : 94577/47518000
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİ
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:06 - 10:11 arası
2. Satış Günü : 09/01/2020 günü 10:06 - 10:11 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8780 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR