ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039213
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : YILDIZTEPE MAH. / HASKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 162
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : 10
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 11.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2504 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
14.11.2019 11:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2019/2504 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Altındağ İlçe, 23531 Ada, 3 Parsel, YILDIZTEPE Mahalle/Köy, 30 Nolu Bağımsız Bölüm. Bilirkişi raporuna göre: Çatı aralı mesken olup giriş katında: fiili durum itibariyle 1 oda, salon, antre-koridor, mutfak, wc, banyo, ebeveyn banyo, 2 adet balkon vardır. çatı katında ise 2 oda, antre, banyo, ve teras alanı vardır. Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak, antre, her iki banyo zemini seramik kaplıdır. Salon ve odaların duvarları ve üst kat antre silikon esaslı kağıt kaplıdır. Çatı katı odalar ve alt kat giyinme odası duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Islak hacimlerden mutfak duvarları kağıt, her iki banyo seramik kaplıdır. Girişte sabit dolap vardır. Mutfakta akrilik tezgah ve eviye tezgah altında ve üstünde ahşap mutfak dolabı ve davlumbazı mevcuttur. Giriş ve çatı katı banyosunda Hilton tipi lavabo, duşakabin, batarya takımı ve klozeti vardır. Ebeveyn banyoda duşakabin ve klozet vardır. Üst kata çıkış merdiveni mermer kaplıdır. İç kapıları ahşap kapıdır. Pencereleri ve balkon kapısı PVC esaslıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Merkezi ısıtma sistemlidir. Depo eklentisi vardır. Giriş ve çatı katı teras ve balkon hariç 162,74 m²'dir. Teraslar ve balkon dahil net alan 233,98 m²'dir. Mesken 2 cepheli ve güneş görür şeklindedir. Mesken keşif günü itibarıyla kiracı tarafından kullanılmaktadır.
Adresi : Yıldıztepe mahallesi, 797. sokak, Selimoğlu Sitesi, B blok, 10. kat, 30 nolu çatı aralı konut Merkez / ANKARA
Yüzölçümü : 162,74 m2
Arsa Payı : Kaydındaki gibidir
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 14/11/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2504 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR