ANKARA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154204
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : KARAPÜRÇEK MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/173 Talimat
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 11:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
10. İCRA DAİRESİ
2017/173 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Altındağ İlçe, Karapürçekler Mah. 22703 Ada, 5 Parsel,3. kat 26 nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 6 katlı Betonarme Apartman Niteliğinde 1200 m² yüzölçümlü arsa üzerine kurulu 2 bodrum, zemin+3 normal kattan ibaret 6 katlı ayrık mizam betonarme olup, tamamı mesken olarak kullanılmaktadır. taşınmaza 1. bodrum kattan girilmektedir. bina giriş kapısı ferforje demir kapı, rüzgarlık ahşap doğramadır. apartmanın içinde zeminler mermer duvarlar alçıpan sıva üzeri plastik boyalı giriş tavanı ışık bantlıdır. merdivenler ve sahanlıklar mermer kaplı, demir korkulukludur. iki adet asansör vardır, açık otopark bulunmaktadır. her türlü alt yapıdan faydalanmaktadır. her katta 5 dair toplamda 27 bağımsız bölüm vardır. yapı 3 A yapı grubundadır.
Mesken'in özellikleri. Taşınmaz mesken nitelikli olup, 3. kat 26 nolu bağımsız bölümdür. taşınmaz 330 sokak, güneyi 329 sokak batısı 334 sokak doğusu 332 sokak ile çevrilidir. giriş 329 sokaktan yapılmaktadır. apartman 6-7 yıllıktır. Mesken g.doğu cepheli olup bina girişine göre sağ ön cephelerde bulunmaktadır. dış kapısı çeliktir. 3 oda salon banyo wc 1 balkondan oluşmaktadır. salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, duvarlar ve tavan alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. antre zemini laminant parke kaplı duvarlar ve tavan alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplı, doğal granit tezgahlı altı ve üstü kaplama kapaklı dolaptır. Banyo zemini tavana kadar seramik, tavan plastik boy, duş teknesi duşakabin klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. wc zemini ve duvarları seramik tavanı plastik boyalı hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. pencereler pvc çiftcam, kapılar panel kaplıdır. ısınma doğalgaz kombilidir. meskenin net kullanım alanı 108 m² balkon hariç 102 m² net alanı bulunmaktadır.Toplu taşıma araçları sürekli vardır. çeşitli avmler sosyal donatılar eğitim ve ibadet alanlarına yakın olması nedeniyle tercih gören yerler arasındadır.
Adresi : Karapürçek Mah. 329 Sk Miraç Apt. No 7/26 Merkez / ANKARA
Yüzölçümü : 1.200 m²
Arsa Payı : 55/1200
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yok
1. Satış Günü : 29/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/173 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR