ANKARA 31. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 31. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127917
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : ATIFBEY MAH. / ALTINDAĞ
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 13
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/142 Talimat
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
07.05.2020 14:15
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
31. İCRA DAİRESİ
2019/142 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Altındağ İlçe, 23049 Ada, 1 Parsel, ATIFBEY Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm bina atıf bey mahallesinde şehit kaya aldoğan caddesi köşe parselde 96 kapı nolu gökçenefe konutları a-2 blok apartmanıdır. bina iki bordur, zemin, 12 normal kattan oluşmaktadır. binanın dış cephelerinde mantolama yapılmıştır. dekoratif sıva üzeri boyalıdır. binaya giriş site içerisinden ve 2.bodrum kat seviyesinden sağlanmaktadır. binanın giriş giriş kapısı camlı alüminyum doğrama kapıdır. rüzgarlık camlı alüminyum doğrama kapıdır. bina giriş zemini mermer, duvarları 120 cm yüksekliğinde mermer kaplıdır. üzeri alçı sıva ve boyalıdır. bina merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. ana gayrimenkul asansörlüdür. ana gayrimenkulde toplam 55 bağımsız bölüm bulunmaktadır. mesken giriş kapısı çelik kapıdır. meskende hali hazırda kiracı bulunmaktadır. bağımsız bölüm mahallen antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo, ebeveyn banyo, kiler ve 2 balkondan müteşekkildir. antre, zemin laminat parke, duvarlar duvar kağıdı, tavanda boya ve kartonpiyer vardır. vestiyer mevcuttur. salon ve odalarda zemin ahşap rabıta, duvarlar duvar kağıdı, salon tavanı spot ışıklı bölgesel alçıpan asma tavandır. oda tavanları kartonpiyerli, alçı sıva üzeri boyalıdır. mutfak zemini seramik kaplı olup, duvarlar duvar kağıdı, tavanlar kartonpiyerli, alçı sıva üzeri boyalıdır. mutfak tezgahı mermerit, tezgah alnı seramik, tezgahın altında ve üstünde ahşap dolapları yapılıdır. wc ve banyo zemin ve duvarları seramiktir. tavan alüminyum asma tavandır. wc'de klozet ve lavabo; banyoda küvet, duş kabini, klozet, dolap ve lavabo mevcuttur. kiler zemin seramik, duvarlar duvar kağıdı kaplıdır. balkonlar zemini seramiktir. cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. pencereler pvc+ısıcamlı doğrama, iç kapılar ahşap doğrama kapıdır. bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. keşif itibariyle petekler takılıdır. meskenin faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 100,00 m² daire ve 8,00 m² balkon dahil 108,00 m² 'dir. meskenin bulunduğu semt ve mevkii, emsallerinin alım-satım rayiçleri, inşaat tarz ve evsafı, yüzölçümü, inşasında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, şehir ve iş merkezine mesafesi, bina içerisindeki ve bölgedeki konumu, yıpranma payı, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da nazara alındığında halihazır durumu itibariyle değeri 220.000,00-tl taktir edilmiştir.
Adresi : Atıfbey Mah. Şehit Kaya Aldoğan Caddesi 23043 Ada 1 Parsel 96 Nolu Gökcenefe Konutları, A2 Blok Apartmanı, 1.Kat 8 Nolu B.B. Merkez / ANKARA
Yüzölçümü : 11.333 m²
Arsa Payı : 36/11333
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Bir Yıllığı 1 TL bedelli 25 Yıllığına Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş Lehine 11.01.2012 tarihli kira şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 07/05/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/142 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR