ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093244
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : BEŞİKKAYA MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 88
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/19409 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
04.03.2020 10:40
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
11. İCRA DAİRESİ
2017/19409 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Altındağ İlçesi, Beşikkaya Mahallesi'nde kain 22112 Ada, 3 parseli teşkil eden arsa üzerindeki "6 katlı betonarme apartman ve arsası" nitelikli ana taşınmaz; her türlü alt yapısı mevcut, her türlü belediye hizmetlerinden faydalanma imkanına sahip bir bölgededir. Bina, 2 bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat olup, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Binanın normal katlarında 2'şer adet daire bulunmaktadır.
Satışı yapılacak olan 3 nolu bağımsız bölüm; meskende 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon bulunmaktadır. Mesken zemin katta bulunmaktadır. Mutfakta hermetik kombi bulunmaktadır. Pencereleri ahşap ısıcamlı demir korkulukludur. 2 adet balkon mevcuttur. Balkonların zemini seramik ile kaplıdır. Ön kısımlarında yaklaşık 50 cm yüksekliğinde atika duvar ve duvar üzeri demir korkuluk vardır. Mutfak balkonu duvarda tavana kadar demir korkuluklu ve cam ile kapalıdır. Kullanım alanı; yerinde yapılan ölçümler sonucunda yaklaşık olarak, balkonlar 5,70 m², meskenin net kullanım alanı 82,60 m², balkon dahil toplam net alan 88,30 m² olarak hesaplanmıştır.
Adresi :Beşikkaya Mah. 1906. Sok. Tetkik Apt. 14/3 Altındağ/Ankara
Yüzölçümü :562,95 m2
Arsa Payı :6000/56295
İmar Durumu :Belediyenin tüm imar hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti :150.000,00 TL
KDV Oranı :KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca İstisna.
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü :29/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü :04/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri :1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/19409 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmekte olup, iş bu ilan, İcra ve İflas Kanunu'nun 127. maddesi gereğince tebligat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR