ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064739
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : BEŞİKKAYA MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6724 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.11.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
20.12.2019 11:20
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA 18. İCRA DAİRESİ'NDEN

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
2019/6724 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: Ankara ili Altındağ ilçesi Beşikkaya Mah. 24062 ada 8 parselde kayıtlı 1.000,00 m² yüzölçümlü 5 katlı betonarme apartman ve arsası nitelikli ana taşınmazda bulunan 52/1000 arsa paylı zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm konut nitelikli taşınmazın satışı yapılacaktır. Taşınmazın adresi: Beşikkaya Mah. 1958. Sok. Cansu Apt. No: 10/2 Altındağ/Ankara'dır. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat + zemin kat + 3 normal kattan oluşmaktadır. Caddeye cepheli konumdadır. Arka cephe bahçe alanı otopark olarak düzenlenmiştir. Asansör mevcuttur. Her türlü kamu ve belediye hizmetinden yararlanmaktadır. Satışı yapılacak 2 nolu mesken zemin katta yer almaktadır. Fiili durum itibariyle 3 oda, salon, antre, hol, mutfak, 2 banyo, wc ve 2 adet balkon vardır. Mutfakla irtibatlı balkonu vardır. Kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Salon ve üç oda laminat parke kaplıdır. Antre, mutfak, hol zemini seramik kaplıdır. Net faydalı kullanım alanı 96,20 m² olarak ölçülmüştür. Daha ayrıntılı bilgiye dosyada mevcut bilirkişi raporundan ulaşılabilir.
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : KDV'den muaftır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/11/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 20/12/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6724 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR