ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064199
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : KARAPÜRÇEK MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/15609 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
02.01.2020 11:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2016/15609 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : Ankara ili Altındağ ilçesi Karapürçek Mahallesi 22616 ada 1 parselde kayıtlı ''5 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası'' vasfında ve 1.133,00 m2 yüzölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 70/1133 arsa paylı, 3. Kat 16 nolu''Mesken'' niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur ve taşınmazın ''Komurluk, EK:16 NOLU KÖMÜRLÜK'' eklentisi mevcuttur.
Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu bina yaklaşık 15-16 yıl önce inşa edilmiştir. Her türlü alt yapısı mevcut, tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen, yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları tamamlanmış, şehir ve iş merkezlerine ulaşımı kolay bir bölgededir. Bina ayrık, betonarme karkas yapı nizamında bodrum + zemin + 3 normal kat olarak inşa edilmiştir. Dış ön cephesi cam mozaik, diğer cepheleri akrilik boyalıdır. Binanın giriş kapısı demir doğramadır. Giriş zemini ve kat holleri karo mozaik, merdivenleri mozaik, yan duvarların alt kısımları plastik boyalı, yan duvarların üst kısımları ve tavanları fasarit boyalıdır. Normal katlarında 4 dairesi olan binada elektrik, su ve doğalgaz mevcuttur. Satışa konu bağımsız bölüm ise antre, salon, 3 oda, mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin girişinde çelik kapı vardır. Antre zemini seramik, salon ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Duvarları ve tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı ve evyesi yoktur, tezgah alnı seramiktir. Tezgah alt ve üst ahşap dolapları ve kombisi vardır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Lavabo ve wc taşı vardır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Dolaplı lavabo, duş teknesi, duş kabini, duş bataryası ve klozet vardır. Balkonların zemini seramik kaplı olup bir tanesi pvc doğrama ile kapatılarak mutfağa katılmış, diğer balkon ise cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. İç kapılar amerikan panel, pencereleri pvc doğrama ve ısıcamlıdır. Bodrum katta kömürlük eklentisi vardır. Daire güneş görmekte olup doğalgaz kombili kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır. İçerisinin çok pis ve bakımsız olduğu bazı tavan sıvalarının döküldüğü görülmüştür. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm, 16. Maddesinde, Bağımsız Bölüm Net Alanı başlıklı 41. fıkrasındaki esaslara göre, dairenin (balkonlar dahil) net alanı 95 m2 dir.
Adresi : Karapürçek Mahallesi, 301. Sokak, Doğancı Apartmanı No:8/16 Altındağ/Ankara
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1-Beyan:
Y.PLANI : 09/08/2001
2-Beyan: ....KM ne Çevrilmiştir.
1. Satış Günü : 05/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 02/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/15609 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR