ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026857
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : KARAPÜRÇEK MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 93
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/34 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.08.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
20.09.2019 10:40
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2019/34 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Altındağ ilçesi, Karapürçek Mahallesinde kain 22721 ada, 9 parselde kayıtlı betonarme bina ve arsası vasıflı ana gayrimenkulün zemin katında yer alan 80/1549 arsa paylı 5 nolu bağımsız bölümün satışı yapılacaktır.
A) Ana gayrimenkulün özellikleri: Ana gayrimenkul, ayrık nizam ve betonarme olarak inşa edilmiş apartman tipi bir yapıdır. Apartman girişi yol cephesinden sağlanmaktadır. Apartman, 1 bodrum, zemin ve 3 normal katlı olup, bodrum katta 2, zemin kat ve diğer 3 normal katta 4'er adet olmak üzere toplam 18 konuttan ibarettiir. Bina ön cephesi, dekoratif desen üzeri boyalı olup, yan cepheler akrilik boyalı, korkuluklar ferforje demirdir. Giriş kapısı saç-profil, rüzgarlıığı ahşap doğrama camekanlıdır. Bina girişi ve merdiven holleri, merdiven basamakları mermer, korkulukları demir doğrama, duvarları h; 1 m. mermer üst kısım boyalıdır. Isıtma kombili sistem kaloriferlidir.
B) Meskenin özellikleri: Daire, apartman girişinin sağında ve sol cephelidir. Antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, lavabo, wc, 2 adet balkondan müteşekkildir. Daire girişi çelik kapıdır. Giriş ve koridor zemini seramik, mutfak dolapları ahşap panel kapak, tezgahı mermer, tezgah arası seramiktir. Banyo, zemin ve duvarları ile wc zemin ve duvarları seramik, banyoda duş yeri, klozet ve ayaklı lavabo, wc'de alaturka hela taşı ve lavabo mevcuttur. Balkon zeminleri seramik, korkulukları ferforje demirdir. İç kapılar, ahşap panel doğrama, pencereler çift camlı ahşap doğrama ve ferforje demir korkulukludur. Isıtma kombili sistem, radyatörler paneldir. Daire, kuzey batı ve güney batı cephelidir. Net faydalı alan toplamı 93,00 m²+5 m² balkon=98 m²'dir.
Adresi : Karapürçek Mah. 373. Cadde 4/5 Merkez / ANKARA
Yüzölçümü : 98,00 m2
Arsa Payı : 80/1549
İmar Durumu : Yola Mesafesi 7 m , Saçak seviyesi 12.5 m , Kat sayısı 4, İnşaat tarzı ayrık nizam
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/08/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 20/09/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/34 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR