ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01009520
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : ÇAMLIK MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 94
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 02.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8170 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
16.10.2019 11:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA

11. İCRA DAİRESİ
2018/8170 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli, Altındağ İlçesi, Çamlık Mahallesinde kain 20894 Ada, 2 parselde kayıtlı "apartman beton" niteliğindeki ana taşınmaz; binanın zemin katı işyeri olup; üst katlarında ise konut olarak kullanılan daireler bulunmaktadır. Taşınmaz, merkezi bir konumda; okul, cami, pazar yeri, sağlık ocağı vb. sosyal donatı alanlarına yürüme mesafesindedir. Taşınmazın yakınından belediye ve özel tüm toplu ulaşım araçları geçmekte ve ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır. Taşınmaz, elektrik, su, doğalgaz gibi her türlü alt yapı hizmetinden faydalanmaktadır. Bina; 2 bodrum, zemin, 3 normal kat, çatı katlı ve betonarme karkas olarak inşa edilmiş, 3/B yapı sınıfındadır. Bina; yaklaşık 12 yıllıktır. Binada 2 adet dükkan, 9 adet mesken olmak üzere 11 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Asansör bulunmamaktadır.
Satışı yapılacak olan 1 nolu bağımsız bölüm; 1. katta, kuzey-batı cephede yer almakta olup, batı cephesi yan bahçeye, kuzey cephesi ise Orhan Kemal Caddesine cephelidir. Konut; 3 oda duvarları saten boyalı, mutfak, banyo ve wc duvarları seramik kaplama, her iki balkon da cam kaplıdır. Isınma doğalgazlı kombi sistemi ile sağlanmakta; kombi ve panel radyatörler mevcuttur. Konut mahallinde yapılan ölçümlere ve onaylı mimari projesine göre net yaklaşık 94 m² alanlı olarak hesap edilmiştir. Konutun 2. bodrum katında, kömürlük eklentisi bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi dosyasından temin edilebilir.
Adresi :Çamlık Mah. 1845. Sok. No:2/1 Altındağ/Ankara
Yüzölçümü :771 m2
Arsa Payı :58/823
İmar Durumu :Belediyenin tüm imar hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti :140.000,00 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü :18/09/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü :16/10/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri :1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8170 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmekte olup, iş bu ilan İcra ve İflas Kanunu'nun 127. maddesi gereğince tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR