ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979523
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : KARAPÜRÇEK MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 88
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8016 ESAS
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.06.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
22.07.2019 10:20
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
13. İCRA DAİRESİ
2018/8016 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Altındağ İlçesi, 22597 Ada, 9 Parsel, Karapürçek Mahallesi, 10 Nolu Bağımsız Bölüm; Ankara İli Altındağ İlçesi Karapürçek Mahallesinde kain, 22597 ada 9 parseli teşkil eden 898,00 m2 miktarındaki arsa üzerindeki kargir apartman nitelikli ana taşınmaz üzerinde inşa edilen yapıda, 56/898 arsa paylı, 3.kat, 10 bağımsız bölüm numaralı meskenin bulunduğu binanın her türlü alt yapısı mevcut, her türlü belediye hizmetlerinden faydalanma imkanına sahip bir bölgedir. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşaa edilmiştir. Dış cephesi sıva üzeri boya yapılıdır. Binanın giriş kapısı demir doğramadır. Bina 3B yapı sınıfındadır. Meskende; 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo ve wc vardır. Mesken 3.katta bulunmaktadır. Salonun ve odaların, koridorun zemini laminat parke kaplıdır. Mutfak, wc, banyo zemini seramik kaplıdır. Salon ve odaların duvarları sıva üzeri boyalıdır. Banyo, mutfak, wc duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Tüm tavanlar sıva üzeri boyalıdır. Oda ve salon duvar tavan birleşimlerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Mutfakta mermer tezgah ve eviye, tezgah alnı seramik, tezgah altında ve üstünde mutfak dolabı mevcuttur. Kombi bulunmaktadır. Banyoda lavabo, klozet vardır ve duşakabin yoktur. Pencereleri pvc doğramadır. İç kapılar panel kapıdır. Kombilidir. Daire dış kapısı çelik kapıdır. Meskeninnet kullanım alanı 84,50m2 olup, balkonlar dahil net alan 88.25 m2 dir.
Adresi : Karapürçek Mahallesi 486.Sokak No:9/10 Altındağ/ANKARA
Yüzölçümü : 88,25 m2
Arsa Payı : 56/898
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/06/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 22/07/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8016 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR