ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 3+1 86 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153780
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : BATTALGAZİ MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 86
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7660 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2018/7660 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Altındağ ilçesi, Battalgazi Mahallesi 24356 ada, 5 parselde kayıtlı 844,00 m² yüzölçümlü arsa üzerindeki 3800/84400 arsa paylı konutun satışı yapılacaktır.
A) Ana gayrimenkulün özellikleri: Zemin kotundan itibaren bodrum hariç 4 katlı, toplam 7 katlı betonarme apartman, bina dış cephesi dekoratif renkli sıvalı ve panel kaplamalı, zemin katta dükkanlar bulunmakta ve bina ön cephesi Bostancık Caddesine bakmakta, bina köşe parselde yer almaktadır. Apartman önü açık otopark olarak kullanılmaktadır. Apartman giriş kapısı demir dekoratif kapıdır. Apartmanda doğalgaz mevcuttur. Apartman zeminleri ve duvarlar 1,5 m. yüksekliğinde renkli mermer kaplamadır. Asansörü yoktur.
B) Meskenin özellikleri: Daire 2. bodrum katta bulunmakta, ancak bina ön cephesi Bostancık Caddesine bakmakta, yan cephesi 980. Sokağa bakan kısım kot farkından dolayı bodrum katlar zemin kotundan yukarıda, balkonlu ve aydınlıktır. Dairesi çelik kapı bulunmakta, 3 oda, 1 salon, banyo+wc, wc ve balkon bulunmaktadır. Daire,balkon dahil 86,62 m² net kullanım alanına sahiptir. Islak zeminler karo, odalar ve salon laminant parke döşelidir. Mutfak, banyo ve wc zemin ve duvarlar tavana kadar seramik karo döşelidir. Odalar, hol ve salon alçı üzeri boyalıdır. Banyoda duşakabin ve wc bulunmakta, mutfakta mermer tezgah ve ahşap mutfak dolapları, dairede pvc pencelere ve amerikan panel kapılar bulunmaktadır. Kombi salona monte edilmiş olup, panel radyatörlü doğalgaz kombili ısıtma sistemi mevcuttur.
Adresi : Battalgazi Mah. Bostancık Cad. 187/3 Altındağ / ANKARA
Yüzölçümü : 84.400 m2
Arsa Payı : 3800/84400
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında.
1. Satış Günü : 08/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7660 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR