ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128601
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : AYDINLIKEVLER MAH. / AYDINLIKEVLER
Oda Sayısı : 2+1
: 77
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2152 ESAS
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
08.05.2020 10:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
3. İCRA DAİRESİ
2019/2152 ESAS

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Altındağ İlçesi, Aydınlıkevler Mahallesi 2729 Ada 19 Parseli teşkil eden 263,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerine inşa edilen 2/12 arsa paylı, 1.kat, 4 nolu mesken nitelikli bağımsız bölümün ve eklentisi olan 4 nolu kömürlüğün tamamı borçlu adına kayıtlıdır.İmar durumuna göre parselin yapı nizamının ikili blok olduğu, "Konut alanı" kullanımında kaldığı, 4 kat yapılaşma koşullarına sahip olduğu görülmüştür.Bina zemin+2 kattan oluşmaktadır.Katta 2 daireden toplamda 6 daire bulunmaktadır.Bina içi kat holleri ve merdivenler dökme mozaik kaplama, duvarlar plastik boya, merdiven korkulukları demir doğramadır. Daire Kuzey-Doğu cephelidir.Daire 2 oda, salon, giriş hollü, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır.Giriş holü zemini seramik kaplama, duvar ve tavan plastik boya, tavanları kartopiyer süslemelidir.İki odaya salona içerisinden geçilmektedir.Balkonun bir kısmı kapatılarak salona ve mutfağa eklenmiştir.Mutfak tezgahı mermerit, tezgahın altında ve üstünde ahşap mutfak dolapları bulunmaktadır.Elektrikli aspiratör vardır.Isınma sistemi doğalgaz kombili sistemdir.Daire giriş kapısı çelik kapıdır.Meskenin net alanı 77 m2, toplam balkon alanı 6 m2 olarak ölçülmüştür.Taşınmazın geriş içeriği dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Adresi : Aydınlıkevler Mah.Çaba Sokak 5 Nolu Apt.1.Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm. Merkez / ANKARA
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 08/04/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 08/05/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2152 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR