ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01055695
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : GÜLTEPE MAH. / ALTINDAĞ
Oda Sayısı : 2+1
: 69
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 24.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13271 Esas
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 10:10
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2018/13271 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Altındağ İlçe, 23655 Ada, 1 Parsel, GÜLTEPE Mahalle, B2-4 BLOK-4. KAT.18 Nolu Bağımsız Bölüm. Tapu kaydında 1/2 payı dosyamız borçlusu, 1/2 payı ise borçlunun babası adına kayıtlı taşınmazın tamamı satılacaktır. Satışa konu dairenin bulunduğu ana gayrimenkul; parselde 5 adet blok mevcuttur. Bina yaklaşık 7 yıllıktır. Bina bodrum Kat+Zemin Kat+7 normal kattan oluşur. Binanın bodrum katında kapıcı dairesi, sığınak, apartmana ait depo bulunmaktadır. Zemin Kat ve diğer normal katların her birinde 4'er adet mesken olmak üzere bina toplam 32 bağımsız bölümden oluşur. Bina girişi zemin kattan sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camekanlı alüminyum doğrama, merdiven korkulukları demir doğrama malzemedendir. Apartman giriş holü, merdiven basamakları ve sahanlıkların zemin kaplaması seramik malzemedendir. Süpürgelikler aynı malzeme ile dönüştürülmüştür. Ortak alan duvarların alçısı çekilidir ve plastik duvar boyası ile boyalıdır. Binanın katlarında yangın söndürme hortumu mevcuttur. dış cepheleri mantolanmış, üzeri dış cephe boyası ile boyalıdır. Kalorimetri esaslı merkezi doğalgaz tesisatı döşenmiştir. Çift asansör vardır. Sitede açık otopark alanları, çocuk oyun alanı yeşil alanlar mevcuttur.
Satışa konu mesken ise; kuzeybatı-güneydoğu cephelidir. Net kullanım alanı yaklaşık 69,62 m² (balkonlar hariç;yaklaşık 3,25 m²), brüt kullanım alanı yaklaşık 83,43 m²'dir. Salon+2 oda+antre+koridor+mutfak, banyo ve balkon bölümlerinden oluşmakta olup; balkona erişim mutfak bölümünden sağlanmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Daire iç kapıları ahşap malzemeden, pencereler ve balkon kapısı pvc malzemedendir. Salon ve odaların zeminleri laminant parke ile kaplanmış olup; salon ve odaların duvarları desenli plastik duvar boyası ile boyalıdır. Mutfak, antre, koridor, banyo ve WC' de zeminler seramik ile kaplıdır. Duvarlar mutfak, antre ve koridor da plastik boyalı, banyo ve WC'de duvar boyunca fayans ile kaplıdır. Mutfakta ahşap kapaklı mutfak dolapları mevcuttur. Mutfak tezgahı mermerit malzemedir. Lavabo bataryası mevcuttur. Mutfak tezgahı ile mutfak dolapları arası cam mozaik malzeme ile kapatılmıştır. Armatürler ve vitrifiyeler mevcuttur. Banyoda duşakabin, duş teknesi, ayaklı lavabo, lavabo bataryası ve klozet bulunmaktadır. Balkon zeminleri seramik kaplı, korkulukları krom malzemedendir. Balkonda camlı kayar sistemli katlanabilir cam kapatma bulunmaktadır. Meskenin ısıtma sistemi merkezi kalorifer ile sağlanmakta olup; panel radyatörler mevcuttur. Mesken bulunduğu konum itibari ile yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır.
Adresi : Gültepe Mah. 718.Cad. Gültepe Toki 2. Etap Konutları-1/4. Blok, 4. Kat, No:18 Merkez / ANKARA
Yüzölçümü : Net kullanım alanı yaklaşık 69,62 m² (balkonlar hariç;yaklaşık 3,25 m²), brüt kullanım alanı yaklaşık 83,43 m²'dir.
Arsa Payı : 1/160
İmar Durumu : İnşaat tarzı E:1.50, Hmax:Serbest, tüm yönlerde 10'ar m. çekme mesafeli yapılaşma koşulu ile konut alanı içerisindedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL (Taşınmazın Toplam Kıymeti)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:10 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 10:10 - 10:20 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13271 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR