ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 112 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093443
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : YILDIZTEPE MAH. / HASKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6722 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.02.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
05.03.2020 11:20
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
18. İCRA DAİRESİ
2019/6722 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
T
aşınmaz Ankara ili Altındağ ilçesi ,Yıldıztepe mahalleisnde (Tapuda Güneşevler)kain imarın 23699 ada 6 parsel sayılı parsel üzerinde 23 bina numarası ile kurulu Altın Apartmanı'nın 2.Normal Kat, 13 bağımsız nölüm no'lu mesken tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Bina ayrık nizamda betonarme yapı cinsinde 165.sokak ile Gülpınar caddesinin kesiştiği köşe parsele inşa edilmiştir. 2 Bodrum kat+Zemin kat+3 normal + Çatı kattan oluşmuştur. Binada 2.Bodrum katta, 1 adet mesken 3 adet dükkan, 1.bodrum katta 3 asdet mesken ,zemin kat.birinci ve ikincş katlarda dörder adet mesken , 3.katta ise 4 adet çat aralı menken olmak üzere binada toplam 23 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binada 1 adet asansör bulunmaktadır. Binanın bulunduğu bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon her türlü belediye ve kamu hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Mesken ana taşınmazın 2.normal katında yer almaktadır. Bina girişine göre sol arka tarafta kalmakta olup batı ve güney cephelidir. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır.Yerinde yapılan incelemeye göre 2.normal kat 13 numaralı mesken salon, 3 oda, antre, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, wc ve 2 balkon seklinde projelendirilmiştir. Balkonlar mutfak ve salon irtibatlıdır. Mutfak balkonu camla kapatılmıştır.Salon ve odalarda zeminler laminat parke ile kaplanmış olup duvarlar alçı sıva üzeri boyalı, tavanlar alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfakta zemin seramik kaplı, duvarları seramik kaplı, tavan alçı sıva üzeri boyalıdır. Mutafk tezgahı mermerit olup altında ve üstünde balon kapak dolaplar mevcuttur. Banyoda zeminler ve duvarları seramik kaplıdır. Banyo içerisinde dolaplı lavabo, klozet, duş teknesi, duşakabin ve duş tertibatı mevcuttur.İç kullanım hacim kapıları panel kapı montajlıdır. Pencreler PVC doğrama olup ısıcamlıdır.Wc'de zemin ve duvarları seramik kaplama olup içerisinde hela taşı ve lavabo mevcuttur.Meskende ısıtma kombi ile sağlanmaktadır.Kıymet taktiri yapıldığı tarihte malik tarafından mesken olarak kullanıldığı görülmüştür.Yerinde yapılan ölçümlere göre meskenin net kullanım alanı 112 m² olarak ölçülmüştür.Geniş evsaflı bilgi dosyadaki bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Yıldıztepe mah(Tapuda Güneşevler)165 sok Altın Apatmanı No: 23/13 Keçiören/Ankara
Yüzölçümü : 1.245,26 m²
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki Gibidir.
1. Satış Günü : 06/02/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 05/03/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV Muaf 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6722 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR