ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 112 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092837
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : KARAPÜRÇEK MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6692 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.02.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
05.03.2020 11:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA 18. İCRA DAİRESİ
2019/6692 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Taşınmaz Ankara İli Altındağ ilçesi Karapürçek mahallesi 24152 ada 2 parsel de kain 379.sokak 15 Temmuz Şehitler Apartmanı No: 16/11 Altındağ/Ankara adresindedir. Bina bodrum kat +zemin kat+3 normal katlıdır. Bina girişi bodrum kattan yapılmaktadır. Binada bodrum katta 1 kapıcı, 1 mesken,zemin katta 2 mesken ve 4 dükkan, diğer normal katlarda 5'er adet mesken olmak üzere toplamda 18 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Binanın açık otopark alanı ve asansörü bulunmaktadır. Binada elektrik, su, doğal gaz, kanalizasyon tesisatları mevcuttur. Satışa konu taşınmaz 2. Normal katta yer almakta olup 2 cepheli köşe meskendir. Fiili durumda 3 oda, salon, mutfak, antre-hol, wc, banyo, ebeveyn banyosu ve 2 balkondan oluşmaktadır. Balkonlar cam balkon ile kapatılmıştır.Giriş kapısı çelik,iç kapıları panel kapı,pencereleri ısıcamlı ahşap görünümlü PVC doğramadır. Antre, zemini seramik kaplı, duvarları duvar kağıdı ile kaplıdır ve tavanı ,kartonpiyerli ,spot aydınlatmalı asma tavanlıdır. Sabit dolap mevcuttur.Görüntülü ve sesli diafon sistemi vardır.Salon ve antre-hol zemini laminat parke, duvarları duvar kağıdı ve tavan köşeleri kartonpiyerlidir. Odalar zemin laminat parke, duvarlar alçı sıva üzeri boyalıdır.Mutfak zemini tezgah alnı seramik kaplı,duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. İçerisinde mermerit mutfak tezgahı ve eviyesi,tezgah altında ve üstünde laminat kaplama mutfak dolabı bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı olup,içerisinde dolaplı hilton tipi lavabo, duşakabin bulunmaktadır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı olup, içerisinde hela taşı ve lavabo mevcuttur.Isınma sistemi kombili ,doğal gaz kat kaloriferlidir. Keşif günü itibariyle petekler takıldıır. Dairenin net(faydalı)kullanım alanı balkon dahil 112,50 m² ölçülmüştür. Taşınmaz hali hazırda mesken olarak kullanılmaktadır. Geniş evsaflı bilgi dosyadaki bilirkişij raporunda mevcuttur.
Adresi : Karapürçek mah 379 sok 15 Temmuz Şehitler Apartmanı No:16/11 Altındağ/Ankara
Yüzölçümü : 1.440,41 m²
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 06/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 05/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6692 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR