AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Akyurt'ta 3+1 daire icradan satılıktır

AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111963
Şehir : Ankara / Akyurt
Semt-Mahalle : YILDIRIM MAH. / AKYURT
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/57 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2020 15:20
İkinci Satış Günü
:
22.05.2020 15:20
Satış Yeri
:
Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYURT
İCRA DAİRESİ
2019/57 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Akyurt İlçe, 215038 Ada, 7 Parsel, YILDIRIM Mahalle/Köy, 2. kat 8 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm TAŞINMAZLARIN TAPU KAYDI VE İMAR DURUMU
Akyurt Tapu Müdürlüğü'nün Taşınmaz Bilgileri form evrakında ;Kıymet takdirine konu edilen; Ankara ili Akyurt ilçesi, Yıldırım mahallesi sınırları içerisinde bulunan(Eski 389 ada 8 parsel) 215038 ada 7 parsel sayılı 50 / 521 arsa paylı, mesken vasıflı, 2. kat 8 nolu bağımsız bölümün tamamının Yaşar oğlu Menduh METİN adına, kayıtlı olduğu görülmektedir.
İNCELEME TESPİT VE DEĞERLENDİRME
Kıymet takdirine konu edilen; Ankara ili Akyurt ilçesi ,Yıldırım mahallesin de bulunan 215038 ada parsel sayılı, mesken vasıflı 2. kat 8 nolu bağımsız bölümde yapılan incelemede; Parselin İlkokul sokağa cepheli olduğu, Dava konusu taşınmazın Yıldırım mahallesi, Dr. Neslihan Özenli caddesi ,Kutlu Apartmanı No = 10/15 Akyurt adresinde yer aldığı ,Bağımsız bölümün bulunduğu ana yapı Ankara ili Akyurt ilçesi ,Yıldırım mahallesi, İlkokul sokak Onur Apt.No = 13/ 8 Akyurt adresinde bulunmaktadır. Bağımsız bölümün, 3 oda 1 salon , mutfak banyo tuvalet antre ve 2 balkondan oluştuğu ,
Balkonlardan birisinin cam balkonla kapatıldığı, Yaklaşık 110 m² kullanım alanına sahip olduğu, Bağımsız bölümün 2 tarafa cephesi bulunduğu ,Dış kapısının çelik kapı iç kapıların panel kapı yapıldığı, Salon ve oda zeminlerinin laminant parke ıslak mekanların seramik kaplandığı, Tavanlara kartonpiyer yapıldığı, Duvarların alçı sıva üzeri plastik boyalı olduğu, Pencerelerin PVC doğramalı ve ısı camlı olduğu, Kombi ve doğal gazla ısıtıldığı görülmüştür. Taşınmazın yukarıda sayılan özellikleri, İmar durumu, arazi yapısı, geometrik şekli, altyapı hizmetlerinden yararlanma hali yerleşim alanına olan mesafesi, binanın ve bağımsız bölümün yapımında kullanılan malzeme ve işçiliklerin kalitesi, hisse durumu, ile çevre alım satım rayiçleri dikkate alındığında keşif tarihi itibariyle taşınmazın değerinin 120.000,00.-TL olabileceği tespit ve takdir edilmiştir.
Adresi : Ankara İl, Akyurt İlçe, 215038 Ada, 7 Parsel, YILDIRIM Mahalle/Köy, 2. kat 8 nolu bağımsız bölüm
Yüzölçümü : 521 m²
Arsa Payı : 50/521
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/04/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 22/05/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/57 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR