AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Akyurt'ta 3+1 daire icradan satılıktır

AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111869
Şehir : Ankara / Akyurt
Semt-Mahalle : YILDIRIM MAH. / AKYURT
Oda Sayısı : 3+1
: 101
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/454 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
145,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
22.05.2020 15:00
Satış Yeri
:
Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYURT
İCRA DAİRESİ
2019/454 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Akyurt İlçe, 66 Ada, 6 Parsel, YILDIRIM Mahalle/Köy, 3. NORMAL KAT 11 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirinin yapılması istenilen bağımsız bölüm, Ankara İli, Akyurt İlçesi, Yıldırım Mahallesi'nde kain; 66 ada 6 parselde, 3. katta yer alan 11 numaralı meskendir.? Taşınmazın bulunduğu bina semt merkezine yürüyüş mesafesinde, Akyurt İlçe Merkezinin güney batısında ve kuş uçuşu 850 metre mesafede, Şehit Tezcan Özdemir Caddesine 50 metre mesafede, Karaçam Sokağa cephe konumda yer almaktadır.Parselin topoğrafik yapısı hafif eğimli olup, yapılaşmaya uygundur.
Taşınmazın yapı sınıfı 3-B olup, 2019 yılı yapı yaklaşık maliyeti 1210,00TL/m2'dir. (Yapı sınıfının birim fiyatı, 16 Mart 2019 Cumartesi Tarihli ve 30716 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Çevre Şehircilik Bakanlığı'nın 2019 yılı inşaat metrekare yaklaşık maliyetleri listesinden alınmıştır.)Bina yaklaşık 4-5 yaşında olup, yapısal değeri %6 yıpranma oranına maruz kalmıştır.Keşif tarihinde yapılan incelemeye göre kadastral yer tespiti, taşınmazın konumunu gösterir krokiler ile fen bilirkişisi nezaretinde yapılmış olup, konumunu gösterir kroki de aşağıdadır.İmar Durumu: Akyurt Belediye Başkanlığı'ndan temin edilen taşınmazın imar durumu ile ilgili olarak; Parselin plandaki kullanım amacı konut alanı, ayrık nizam, 4 kat müsaadeli, Taks:0,40 / Kaks:1,60 olan imar parseli olduğu anlaşılmış olup, imar durumunu gösterir fotoğraf da aşağıda verilmiştir. Binanın Genel Özellikleri: Binanın ön cephesinde açık otopark mevcuttur. Taşınmazın yer aldığı bina ayrık nizam tarzında, betonarme çerçeveli olarak inşa edilmiş olup, zemin + 3 kattan oluşmaktadır. Binanın her katında 3'er adet mesken olmak üzere toplamda 12 adet mesken mevcuttur. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri sıva ve dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Binanın kat holleri ve merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları paslanmaz malzeme kaplı demir doğramadır. Çatı kaplama malzemesi kiremittir. Bina girişi sol yan cepheden yapılmaktadır.
*11 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 101 m2; 3 oda-salon-mutfak-antre-banyo-wc-kiler-2 balkon mahallerinden oluştuğu anlaşılmıştır. Taşınmaz binanın 3. katında(son kat), bina girişine göre ön-yan(doğu-güney) tarafa cephe köşe başı konumda yer alan meskendir. Pencereler pvc?dir. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Mahallinde incelenen karşısında katındaki meskenin özellikleri şöyledir: Taşınmaz kombi ile ısıtılmakta olup, tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon, mutfak ve odalarda laminant parke; antre, wc, banyo ve balkonlarda seramik ile kaplıdır. Duvarlar wc ve banyoda seramik; diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar tüm mahallerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları laminant kapaklı olup, tezgahı mermerittir. Banyoda duş tertibatı, klozet ve lavabo; Wc de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Pencereler pvc; iç kapılar amerikan panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmaz ile ilgili olarak; 15/12/1982 tarih ve 17899 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Bina İnşaat Sınıflarının Tespitine Dair Cetvel'e göre lüks veya 1'inci sınıf inşaat olmadığı görülmüştür. Taşınmaz 1/2 hisseli olup, taşınmazın tamamı satılacaktır.
Adresi : Ankara İl, Akyurt İlçe, 66 Ada, 6 Parsel, YILDIRIM Mahalle/Köy, 3. NORMAL KAT11 Nolu Bağımsız
Yüzölçümü : 672 m2
Arsa Payı : 57/672
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/04/2020 günü 15:00 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 22/05/2020 günü 15:00 - 15:15 arası
Satış Yeri : Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/454 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR