AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Akyurt'ta 125 m² daire icradan satılıktır

AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112641
Şehir : Ankara / Akyurt
Semt-Mahalle : YILDIRIM MAH. / AKYURT
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SONSÖZ 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/258 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
22.05.2020 15:30
Satış Yeri
:
Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYURT
İCRA DAİRESİ
2019/258 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Akyurt İlçe, 116 Ada, 9 Parsel, YILDIRIM Mahalle/Köy, KIZIK YAZISI Mevkii, 2. KAT NORMAL 8 Nolu Bağımsız Bölüm TAPU KAYDI:Dosyada mevcut tapu kaydına göre; Ankara İli, Akyurt İlçesi, Yıldırım Mahallesi, Kızık Yazısı Mevkii 116 ada, 9 parseli teşkil eden, 762.00 m² yüzölçümlü BEŞ KATLI BETONARME APARTMAN VE ARSASI nitelikli ana taşınmazın üzerindeki binada yer alan 64/762 arsa paylı,KONUT? nitelikli, 2.normal kat, (8) numaralı bağımsız bölümün 1/1 hissesi SADETTİN KÖSE: MUZAFFER Oğlu adına kayıtlıdır.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ
116 ada 9 parsel numaralı 762,00 m2 alanlı Beş Katlı Betonarme Apartman ve Arsası vasıflı ana taşınmaz üzerinde, kat mülkiyeti tesisli, ayrık nizamda, betonarme yapı tarzında, 3/B yapı grubunda, 1 bodrum + zemin kat + 3 normal katlı inşa edilmiş bina bulunmaktadır. Bina yaklaşık 5 yaşındadır. Bodrum katında; sığınak, enerji odası, su deposu, hidrofor odası, su sayaç yeri bulunmaktadır. Zemin kattan itibaren 3. kata kadar her katta 3 adet toplam 12 adet mesken bulunmaktadır. Bina girişi kuzeydoğu yönünden zemin kattandır. Bina giriş ferforje demir doğramadır. Merdiven korkulukları, iskeleti paslanmaz krom doğramadır.Bina girişi, merdivenler ve kat holleri mermer kaplama, duvarlar 1 m. yüksekliğinde mermer kaplama diğer kısımları alçı üzeri saten boyalıdır. Binada asansör bulunmamakta, su deposu, hidrofor bulunmaktadır. Ana gayrimenkul bahçe düzenlemesi kısmen yapılmıştır. Bina arkasında açık otopark alanı bulunmaktadır. Ana gayrimenkul çevresi 1 m. yüksekliğinde duvar ile çevrilidir. Bina dış cephesi dış cephe boyalıdır. Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.

KIYMET TAKDİRİ İSTENİLEN 2. KAT (8) NO.LU (KONUT) BAĞ. BÖL. ÖZELLİKLERİ:
Kıymet takdiri istenilen 2. normal katta yer alan 8 bağımsız bölüm no?lu mesken; bina girişine göre sol arka tarafta kalmakta olup güneydoğu ve güneybatı cephelidir. Mahalline ve onaylı mimari projesine göre 3 oda, salon, antre, hol, mutfak, wc, banyo, kiler ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Mimari projesi ve yerinde yapılan ölçümlere göre yaklaşık 125 m² brüt alanlıdır. Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç mekân kapıları Amerikan kaplama, balkon kapısı ve pencereler pvc doğrama, ısıcamlıdır. Zeminler; banyo, wc, balkon bölümlerinde seramik kaplı diğer mahallerde laminant parke kaplı, duvarlar; banyo, wc kısmında fayans kaplama, mutfakta tezgah arası seramik kaplıdır. Diğer mahallerde alçı üzeri saten boyalıdır. Tavanlar; tüm mahallerde tavan boyalı olup kartonpiyer uygulaması mevcuttur. Mutfakta ahşap dolap ve tezgâh bulunmakta olup, banyoda lavabo ve duşa kabin bulunmaktadır. Isınma sistemi doğalgaz olup kombi ve petekleri takılıdır. Balkonlarda krom doğrama korkuluk bulunmaktadır. Mesken orta seviyede işçilik barındırmaktadır.
SONUÇ VE KANAATİMİZ:
Yukarıda etraflıca arz ve izah olunduğu üzere; Ankara İli, Akyurt İlçesi, Yıldırım Mahallesi, Kızık Yazısı Mevkii 116 ada, 9 parseli teşkil eden, 762.00 m² yüzölçümlü ?BEŞ KATLI BETONARME APARTMAN VE ARSASI? nitelikli, 2. kat (8) numaralı bağımsız bölümün; bulunduğu semt ve mevkii, emsallerinin alım - satım rayiçleri, inşaat tarz ve evsafı, yüzölçümü, inşasında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, şehir ve iş merkezine mesafesi, bina içerisindeki ve bölgedeki konumu, yıpranma payı, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da nazara alındığında arsa payı dâhil değeri; 125.000.-TL (YÜZYİRMİBESBİNTÜRKLİRASI) olarak takdir edilmiştir.
Adresi : Ankara İl, Akyurt İlçe, 116 Ada, 9 Parsel, Yıldırım Mahalle/Köy, Kızık Yazısı mevkii, 2. kat normal 8 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 762 m²
Arsa Payı : 64/762
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/04/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 22/05/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/258 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR