AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Akyurt'da natamam villa icradan satılıktır

AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111973
Şehir : Ankara / Akyurt
: 250
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/60 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
08.05.2020 10:40
Satış Yeri
:
Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYURT
İCRA DAİRESİ
2018/60 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Akyurt İlçe, 271 Ada, 1 Parsel, YEŞİLTEPE Mahalle/Köy, A-3 Nolu Bağımsız Bölüm 18/05/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre;Taşınmaz imar planında konut alanı kapsamında kalmaktadır,Taşınmaz yeşiltepe mahallesi Elçi sokak A3 blok Akyurt adresindedir, yaklaşık 250,00 M2 kullanım alanına sahip dubleks villa olduğu kaba inşaatının tamamlandığı, çatısının kapatıldığı, iç ve dış sıvaların yapıldığı, elektrik ve sihhi tesisatın çekilmiş olduğu, kısaca inşaatın fiçiti gedçetmeykezirir %50 seviyesinde olduğu tespit edilmiştir, taşınmazın yukarda sayılan özellikleri imar durumu arazi yapısı geometrik şekli altyapı hizmetlerinden yararlanma hali yerleşim alanına olan mesafesi binanın ve bağımsız bölümün yapımında kullanılan malzeme ve işçiliklerin kalitesi hisse durumu ile çevre alım satım rayiçleri dikkate alındığında keşif tarihi itibariyle taşınmazın değerinin 225.000,00 Tl olduğu tespit ve takdir edilmiştir.
Adresi : Ankara İl, Akyurt İlçe, 271 Ada, 1 Parsel, YEŞİLTEPE Mahalle/Köy, A-3 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 15.528 m2
Arsa Payı : 361/15528
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/04/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 08/05/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/60 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR