ANAMUR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Anamur'da denize sıfır, iki katlı yazlık ev icradan satılıktır

ANAMUR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980898
Şehir : Mersin / Anamur
Semt-Mahalle : ANITLI MAH. / ANAMUR
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/362 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Anamur Belediyesi Meclis salonu Belediye Ana hizmet binası zemin kat .anamur /mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ANAMUR İCRA DAİRESİ

2018/362 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Mersin ili ,Anamur ilçesi, Anıtlı köyü, Kocalan mevkii 145 ada 48 parsel sayıda kayıtlı bir gazino ve altmış daireli , yirmi iki bloklu dubleks kargir bina ve arsası vasfında 11.041,10 m2 lik parselde 1/61 arsa paylı D blok 14 nolu dubleks mesken. Parselde kat mülkiyeti tesis edilmiş olup, bağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlı. Parsel üzerinde halihazırda 22 blok halinde Dostlar sitesi adında bir yazlık site bulunmaktadır. Parsel Anıtlı köyü sahilinde yer almakta olup denize sıfır konumdadır. Parselin çevresi muz bahçeleri ile kaplıdır. Parsel şehir merkezine ,alış veriş merkezlerine , adliye sarayı , hükümet konağı ve belediye binasına yaklaşık 40 km uzaklıktadır. Parsel Mersin Antalya D400 karayolunun 450 m güneyinde yer almakta olup güneyi Sahil yoluna cephelidir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Satışa konu bağımsız bölüm ,bloğun kuzey ucunda yer almaktadır. Betonerme karkas sistemde inşa edilmiş olup, yapı bir zemin ve bir normal kattan müteşekkildir. Anamur tapu müdürlüğünde bilirkişilerce yapılan incelemede, yapı ruhsatı ve eki olan mimarı projesine göre bağımsız bölüm 100 m2 olduğu zemin katında bir WC, açık ,mutfaklı bir salon ,genişce bir teras ve giriş holu bulunmakta olduğu, birinci katta 3 yatak odası ve bir banyo ile doğu ve batı cephede iki balkon bulunduğu bildirilmiştir. 14 nolu mesken doğu ve batı cephelidir. Giriş kapısı çelik,kapı pencere doğramaları PVC dir. bağımsız bölüm kiremit çatılıdır.(bilirikişi raporunda evin iç durumu hakkında bilgi yoktur )Sitenin çevre düzenlemesi ve peyzajı muntazamdır. Sitede arıtma sistemi mevcut olup faal durumdadır.
Adresi : Dostlar sitesi, Anıtlı köyü/Anamur -Mersin
Yüzölçümü : 11.041,10m2

Arsa Payı : 1/61
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Parsel belediye sınırları içinde ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içesinde (tercihli kullanım alanı kapsamında) kalmaktadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapukaydında yer aldığ gibidir.
1. Satış Günü : 25/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Anamur Belediyesi Meclis salonu Belediye Ana hizmet binası zemin kat .anamur /mersin -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Gazete ilanı ile tebligat yapılamayan ilgililere ilanen tebligat yapılmış sayılacaktır.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/362 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR