SULUOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya/Suluova'da 4+1 daire icradan satılıktır

SULUOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925593
Şehir : Amasya / Suluova
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / SULUOVA
Oda Sayısı : 4+1
: 135
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/153 Talimat
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2019 10:05
İkinci Satış Günü
:
26.03.2019 10:05
Satış Yeri
:
SULUOVA ADLİYESİ ÇAY OCAĞI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SULUOVA
İCRA DAİRESİ

2018/153 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İli Suluova İlçesi Yeni Mahalle 1550 ada 3 parselde 7 katlı betonarme apartman ve arsası nitelikli taşınmaz 396,99 m2 lidir. Taşınmaz asansörlü olup, toplam 7 katlı betonarme şeklindedir. apartman merdivenleri mermer duvarlar saten alçılı plastik boyalıdır. satılacak olan taşınmaz binanın 4. katındaki 8 nolu bağımsız bölüm olup, daire 4+1 olarak dizayn edilmiştir. Brüt 160 m2, net 135 m2 olan meskenin çelik kapılı, iç kapıları amerikan pres kapı pnecereleri ahşap görünümlü pvc doğramadır. Islak hacimlere ait zemin ve duvarlar seramik, wc ve banyo tavanında asma tavan mevcuttur. meskenin zeminleri laminatdır. kombili doğalgazlı kartonpiyerli, duvarları saten alçılı ve plastik boyalıdır. Belediye hizmetlerinden yararlanan taşınmaz resmi binalara ve sosyal tesislere yakındır. Çevresinde yapılaşmalar mevcuttur.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/02/2019 günü 10:05 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 26/03/2019 günü 10:05 - 10:10 arası
Satış Yeri : SULUOVA ADLİYESİ ÇAY OCAĞI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/153 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR