AMASYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya Merkez'de 125 m² daire icradan satılıktır

AMASYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181328
Şehir : Amasya / Merkez
Semt-Mahalle : ELLİBEŞEVLER MAH. / DEREBOYU
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 6

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/146 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.09.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
09.10.2020 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Bodrum Kat MERKEZ / AMASYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AMASYA
İCRA DAİRESİ
2019/146 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapuda Amasya Merkez İlçesi Kirazlıdere Mah., 1127 Ada,18 Parsel, B Blok Bodrum Kat 1 bağımsız bölüm olarak kayıtlı bulunun mesken; 55 Evler Mah. Şehit Ali Türker Sokak Kirazlıkent Sitesi B Blok No 3-1 Merkez-Amasya adresindedir. 1.724,00 m2 yüzöölçümünde vasfı iki Adet Kargir Apartman olarak inşaa edilmiştir. Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul 1. bodrum kat+zemin+4 normal kat olmak üzere 6 katlıdır. 1. Bodrum katında; bina giriş, 2 adet mesken, zemin ve 4. normal katlarda her katta 3'er daire olmak üzere toplam 17 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Parselasyon ve imar durumunun aynısı olan gayrimenkul 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmakta, inşaat nizamı ise ayrık nizam beş kattır.Taşınmazın dış cephesi su bazlı akrilik esaslı boyalıdır. Asansör ve merdiveni mevcut olup merdiven korkulukları demir doğramadır. Binanın girişin kapısı demir kapı, giriş holü, kat sahanlıkları ve merdiven zemini mermer kaplamadır. Duvarları plastik boya ve girişi site içerisinden sağlanmaktadır. Kat irtifakına esas onaylı binanın sol yan cephede bulunan salon 3 oda banyo-wc mutfak antre-hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 125 m2 kullanım alanına sahiptir. Pencereleri pvc, giriş kapısı çelik kapıdır. İç mekan özellikleri tespit edilememiştir. Tam hissesi satışa çıkarılan gayrimenkulün geniş esvafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Parselasyon ve imar durumunun aynısı, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında olup, inşaat nizamı ayrık nizam A-5 kattır. Taks:0,30 Kaks:1,50
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :Yönetim planı, kat mülkiyeti ve bu parsel aleyhinde 1128 ada, 1 parsel lehine 2,58m²lik yerde irtifak hakkı olup tüm şerhler tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/09/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 09/10/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Bodrum Kat MERKEZ / AMASYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/146 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR