AMASYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya Merkez'de 122 m² daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

AMASYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047506
Şehir : Amasya / Merkez
Semt-Mahalle : ŞEYHCUİ MAH. / GÖKMEDRESE
: 122
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/103 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Bodrum Kat MERKEZ / AMASYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AMASYA İCRA DAİRESİ
2019/103 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İl, Merkez İlçe, 954 Ada, 9 Parsel, ŞEYHCUİ Mahalle/Köy, gederek Mevkii, A blok 1 kat 6 nolu bb Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Şeyhcui Mah. Vuslat Sok. Tekin Apt. A blok no:8/2 Merkez AMASYA adresindedir. Tapu takdiyatında Amasya ili Merkez ilçesi Şeyhcui Mah. gederek mevkii 954 ada 9 parsel A blok 1 kat 6 nolu bb mesken nitelikli taşınmaz olarak geçmektedir. Taşınmaz bina girişine göre sol yan cephede, doğu ve batı cephelerinde yer almaktadır. Kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre salon 3 oda banyo-wc mutfak, antre,2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 122 m2 dir. Taşınmazın iç mekan özellikleri mesken giriş kapısı çelik kapı, pencereleri pvc doğrama, iç oda kapıları ahşap doğrama, mutfak, salon, antre ve odaların zeminleri laminant parke döşemedir. Islak hacim zeminleri ise seramik kaplıdır. Duvarları odalarda plastik iç cephe boyası ile ıslak hacimlerde duvarlar seramik kaplamadır. Elektrik doğalgaz, su tesisatı halihazırda kiracı tarafından kullanılmakta olup taşınmaz takdiyatı üzerinde bulunan şerhler ile beraber satışa çıkarılacaktır.
Adresi : Şeyhcui Mah. Vuslat Sok. Tekin Apt. A Blok No:8/2 Merkez / AMASYA
Yüzölçümü : 122 m2
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmakta olup inşaat nizamı E=1,20 Hmax=15,5 dir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim planı 09/04/2015 tarih ve imar düzenlemesine alınmıştır.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Bodrum Kat MERKEZ / AMASYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/103 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR