AMASYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya Merkez'de 120 m² daire icradan satılıktır

AMASYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133027
Şehir : Amasya / Merkez
Semt-Mahalle : SAVADİYE MAH. / DEREBOYU
: 120
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 15.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3281 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2020 13:55
İkinci Satış Günü
:
08.05.2020 13:55
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Bodrum Kat MERKEZ / AMASYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.AMASYA İCRA DAİRESİ
2018/3281 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Amasya İli, Merkez İlçesi, Savadiye Mah. 143 Ada, 109 Parsel, 5 Nolu Bağımsız Bölüm mesken nitelikli taşınmaz Beyazıtpaşa Mah. Pınar Sok. Özçetin Apt. sitesi A Blok No: 32/5 Merkez Amasya adresinde bulunmaktadır. Taşınmaz kentsel altyapı hizmetlerinden faydalanmakta olup doğalgaz bağlantısı yapılmıştır. 5 katlı ayrık nizamda yapılmış betonarme binada yer almaktadır. Meskenin zeminleri laminant parke, ıslak hacimler mutfak ve hol zeminleri fayanstır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Kapılara ahşap pencereleri pvc doğramadır. Mutfak dolabı ve kombi bulunmaktadır. Yapıda asansör bulunmamaktadır. Bulunduğu bina yaklaşık 25 yıllıktır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yayınlanan 2018 yılı yapı yaklaşık birim maliyet tebliğine göre yapının mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfı III/A yapı grubunda yer almaktadır. 10/88 arsa paylıdır. Yaklaşık 120 m² yüzölçümlüdür.
İmar Durumu:İnşaat tarzı Parselasyon ve imar durumunun aynısıdır. 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde yer almaktadır. İnşaat nizamı ayrık-bitirşik nizam dört kattır. (AB-4)
Kıymeti: 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/04/2020 günü 13:55 - 14:00 arası
2. Satış Günü : 08/05/2020 günü 13:55 - 14:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Bodrum Kat MERKEZ / AMASYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3281 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR