ALTINÖZÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altınözü/Fatikli Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

ALTINÖZÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962966
Şehir : Hatay / Altınözü
Semt-Mahalle : FATİKLİ MAH. / ALTINÖZÜ
Oda Sayısı : 2+1
: 94
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

ALTINÖZÜ HABER 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/116 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2019 15:50
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 15:50
Satış Yeri
:
Fatikli Mah. Adliye Sk. No:1 - Altınözü/HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALTINÖZÜ
İCRA DAİRESİ
2018/116 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Altınözü ilçesi Fatikli Mah. 117 Ada 64 Parsel C Blok Zemin Kat 14 Nolu Bağ. Blm. sayılı taşınmazın satışına karar verilmiştir. Taşınmaz bilirkişi raporunda, Ana taşınmaz Altınözü-Antakya yoluna cepheli, Altınözü Hükümet Konağı ve Belediye Başkanlığı binalarına yaklaşık 2,5 km mesafede bulunmaktadır. Ayrık nizam 3 kat yapı müsaadeli olup, asansörlü ve kaloriferli olan daire 2 oda + salon + mutfak banyo wc den ibaret olup net kullanım alanı 94 m² dir. Kuzey cepheli olup 20 m² balkon yer almaktadır. Yer döşemeleri seramik kaplama, duvarlar saten boyalı, ıslak mahallerde seramik duvar kaplaması, giriş kapısı çelik kapı ve iç kapılar panel kapı, pencere doğramaları pvcden imal edilmiştir. Keşif esnasında panel radyatörler ile salon bölümünün yer döşemesinin yapılmamış olduğu görülmüştür. Suni mermer mutfak tezgahı ve mdflam tezgah alt ve üst mutfak dolabı bulunduğu belirtilmiştir.
Yüzölçümü : 94 m2
Arsa Payı : 84/11200
İmar Durumu : Altınözü Belediye Başkanlığının 16/02/2018 tarih 43934574310-170-252 sayılı yazısında imar planı ve mücavir alan sınırları içerisinde olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 07/05/2019 günü 15:50 - 15:55 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 15:50 - 15:55 arası
Satış Yeri : Fatikli Mah. Adliye Sk. No:1 - Altınözü/HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/116 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR