ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altınordu ilçesi'ndeki daire icradan satılıktır

ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887330
Şehir : Ordu / Altınordu
Semt-Mahalle : BUCAK MAH. / BAHCELİEVLER
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/162 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
259,509 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORDU İCRA DAİRESİ
2018/162 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Bilgileri : Ordu İli, Altınordu İlçesi, Bucak Mahallesi, 307 Ada, 61 Parsel, 456,00 m² Yüzölçümlü, Ana Taşınmaz Niteliği Altı Katlı Kargir Apartman, 3. Kat, 8 Bağımsız Bölüm Nolu, Bağımsız Bölüm Niteliği Mesken Olan Taşınmaz.
Özellikleri : Taşınmaz mesken vasfında tam hisse oranında borçluya ait olduğu, A) 3. Kat 8 Nolu Bağımsız Bölümün İnşaat Değeri: Bağımsız bölümün bulunduğu 40 kapı numaralı binanın toplam 6 katlı bina olduğu, girişin demir doğramadan imal cam göbekli kapı ile yapıldığı, merdivenin mozaik kaplama ve demir korkuluklu olduğu, merdiven boşluğunu sıvalı ve boyalı olduğu üç cephesi açık olan binanın dış cephesinin püskürtme sıvalı olduğu, çatısının yapılı olduğu, asansörü olmayan binanın doğalgaz ısıtma sistemli olduğu tespit edilmiştir. Merdiven sahanlığına çıkıldığında sağ tarafta kalan bağımsız bölünün; çelik kapı girişli olduğu, içinin gezilip görüldüğü, antre, hol, mutfak, salon ile üç oda , tuvalet, banyo ile iki balkondan ibaret olduğu, antre, hol ve mutfağın seramik kaplama olduğu, salon ve bir odanın derz dolgulu laminat kaplama olduğu, diğer iki odanın vernikli ahşap kaplama olduğu, odaların tavanlarında kartonpiyer imalatı yapılı olduğu, mutfağın; mermer tezgahlı, seramik alınlıklı ve alt-üst dolaplı olduğu, tuvaletin; helataşlı, lavabolu, iç kapısının plastik doğramadan imal, taban ve duvarlarının seramik kaplama olduğu, banyonun; klozetli, lavabolu, duş tekneli ve kabinli, taban ve duvarlarının seramik kaplama, balkonların; plastik doğramadan imal kapı girişli, seramik kaplama, parapet üzeri demir korkuluklu olduğu, pencerelerin plastik doğramadan imal olduğu, iç kapıların vernikli ahşap kapı olduğu, içinin sıvalı ve boyalı olduğu, panel radyatörlü ve doğal gaz ısıtımı sistemli olduğu,. bağımsız bölümün toplam inşaat alanının 110 m² ve 3. sınıf B grubu yapılardan olduğu tespit edilmiştir. inşaat değerinin 95.634,00 olarak hesap edilmiştir. B)Arsa Değeri: Arazinin topoğrafik yapısının düz olduğu, taşınmazın imar planı içinde blok nizam 5 kat ticaret alanında kaldığı, Taks:0,35 olduğu, belediyenin hizmetlerinden yararlandığı, alt yapısının da tam olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın Şahincili Caddesi üzerinde olduğu, semt pazarı ve muhtarlık binasına 50 metre, kuzey batısından geçen Cumhuriyet Caddesi ile Bülbül Deresi Caddesine 350 metre, kuzey doğusunda geçen Zübeyde Hanım Caddesine 450 metre, güney batısından kalan Eğitim ve Araştırma Hastanesine 400 metre, doğusunda bulunan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine 250 metre, kuzey batısında kalan şehir merkezine 850 metre mesafede olduğu tespit edilmiştir. Ulaşımı rahat ve kolaydır. İl merkezine, kamu kuruluşlarına, alışveriş merkezlerine ve bankalara yakın bir bölgede bulunmaktadır. Çevresi özellikle yoğun bir şekilde konut ve ticaret alanı olarak gelişmiştir. Taşınmazın tüm özellikleri, konumu ve tarafımızca yapılan piyasa araştırması birlikte değerlendirildiğinde, taşınmazın arsa m² değerinin 5.000 TL olduğunun, bağımsız bölümün arsa değerinin 163.875,00 TL olduğu,taşınmazın toplam değerinin 259.509,00 TL olduğu bilirkişi tarafından rapor edilmiştir.
Adresi : Bucak Mahallesi, Şahincili Caddesi No:40 adresinde olduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 456,00 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Taşınmaz imar planı içerisinde Blok Nizam 5 Kat Taks. 0,35 Ticaret alınanda kalmaktadır. 11.11.1987-17.09.1996-17.03.1999 tarihlerine ait ruhsat bulunmaktadır.
Kıymeti : 259.509,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 09/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı tapuda adresi bulunmayan veya kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi kapsamında tebligat yerine kaim olacaktır. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/162 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR