ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ'da Loca life sitesinde 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887534
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : ALİ ERSOY MAH. / HASKÖY
Oda Sayısı : 4+1
: 149
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 12
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8444 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
08.01.2019 10:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
4. İCRA DAİRESİ
2018/8444 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Altındağ ilçesi, Ali Ersoy Mahallesi, 23538 ada, 5 numaralı parseldeki 4.897,43 m2 "Arsa" niteliğindeki 8300/489743 arsa paylı,12.kat, 50 nolu bağımsız bölümde bulunan mesken nitelikli taşınmaz bir borç nedeniyle açık artırma suretiyle satılacaktır. Satılmasına karar verilen meskenin bulunduğu bina betonarme olup, ayrık nizam inşa edilmiştir. Binada 2 asansör bulunmaktadır. Binada 2 yangın çıkışı bulunmaktadır. Mesken keşif tarihi itibariyle boştur. Bağımsız bölüm, Antre, 4 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, wc ve 2 balkondan oluşmuktadır. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Salon zemini laminat parke, duvarlar duvar kağıdı kaplı ve asma tavan ve kartonpiyerlidir. Odaların zemini laminat parke, duvarlar boya+duvar kağıdı ve tavan kartonpiyerlidir. Odalardan birinde giyinme bölümü vardır. Balkonların zemini seramiktir. Konut, kombi sistem ısıtmalıdır. Pencere doğramaları pvc ısıcamlı ve iç kapılar paneldir. Konut, girişe göre sol arka, yola göre sağ arka cephelidir.(Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)
Adresi : Ali Ersoy Mah. 39. ve 40. Sokak kesişiminden No:3 Loca Life Sitesinde bulunan 12. Kat
50 nolu B.Bölüm Altındağ/ANKARA
Yüzölçümü : 149 m2 (Faydalı kullanım alanı)
Arsa Payı : 8300/489743
İmar Durumu :
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 11/12/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 08/01/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8444 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. *: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR