ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ Karapürçek Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911519
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : KARAPÜRÇEK MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 101
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 08.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10019 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.02.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
07.03.2019 10:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ANKARA 29. İCRA DAİRESİ

2018/10019 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Ankara İli,Altındağ İlçesi, Karapürçek Mah. 22732 Ada 1 Parsel sayılı,1204 m2 ana taşınmaz yüz ölçümlü,6 katlı betonarme apartman ve arsası ana taşınmaz nitelikli,70/1204 arsa paylı konut bağımsız bölüm nitelikli, 1. kat 6 nolu bağımsız bölüm taşınmaz dairenin giriş kapısı çeliktir,daire antre,salon,3 oda,mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır,antre zemini seramik,salon ve odaların zemini laminat parke kaplıdır,duvarları ve tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir, mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı,tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir, mutfak tezgahı ve evyesi mermerit, tezgah alnı seramiktir,tezgah alt ve üst ahşap dolapları kombi ve aspiratörü mevcuttur,wc zemini ve duvarları seramik kaplı,tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir, wc taşı ve ayaklı lavabo mevcuttur,banyo zemini ve duvarları seramik kaplı,tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir, dolaplı lavabo,duş teknesi,duş kabini,duş bataryası ve klozet mevcuttur,balkonların zemini seramik kaplıdır,toplam alanları 7 m2'dir, iç kapılar amerikan panel,pencereleri ahşap doğrama ve ısıcamlıdır, daire güneş görmekte olup doğalgaz kombili kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır,bodrum kata kömürlük eklentisi mevcuttur, dairenin her alanı balkonlar dahil 101 m2 olarak bilirkişilerce ölçülmüştür,detaylı bilgi dosyasında mevcut bilirkişi raporunda mevcuttur.

Adresi : Karapürçek Mah. 385. sokak Yıldız Apt. No:1/6 Altındağ Ankara

Yüzölçümü : 1.204 m2 (Ana Taşınmaz)

Arsa Payı : 70/1204

İmar Durumu : Konut olarak kayıtlıdır

Kıymeti : 200.000,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler :Eklenti E6 Nolu Kömürlük,kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 07/02/2019 günü 10:45 - 10:50 arası

2. Satış Günü : 07/03/2019 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İİK NUN 127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ: Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10019 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR