Yazdır

ANKARA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan 3+1 daire vasıflı mesken satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00495047
Şehir : Ankara / Altındağ
: 101
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

CUMHURİYET 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2015/11147 ESAS
İhale Yeri : Ankara Adliyesi 1 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
İlk İhale Tarihi : 10.01.2017 12:00
Muhammen Bedeli : 130000 TL
İkinci İhale Tarihi : 09.02.2017 12:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA
5. İCRA DAİRESİ
2015/11147 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Altındağ İlçe, 23337 Ada No, 2 Parsel No, ALİ ERSOY MH. Mahalle/Mevkii, 6 Bağımsız Bölüm 5 KATLI BTONARME APARTMAN VE ARSASI, 1. KAT,

6 NOLU Bodrum+zemin+3 normal katlı ana bina cepheleri sıva üzeri boyalı, giriş kapısı demir doğrama, rüzgarlık kapısı ahşap, giriş zemini ve duvarlar yarıya kadar mermer kaplı, merdiven basamakları mermer kaplı, her katta 4 olmak üzere 15 daire vardır. Her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik, içi boştur. Antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Antre yer döşemesi seramik kaplı, duvarları sıvalı ve boyalı, salon ve odalar yer döşemesi laminant parke , duvarları sıvalı ve boyalı tavanları kartonpiyerli, mutfak yer ve duvarlar seramik kaplı, akrilik tezgah, tezgah altı ve üstü dolaplı, zemini seramik kaplı barbeküsü olan mutfak balkonu cam balkon sistemi ile kapalı, ban yer ve duvarları seramik kaplı, klozet olan, wc de yerler ve duvarlar seramik, lavabo ve hela taşı var, kapı ve pencereleri ısıcamlı ve ahşap doğramadır. Kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır.

Adresi : Ali Ersoy Mh. Celal Esat Arseven Cd. 16. Sk. No:11/6Altındağ / ANKARA

Yüzölçümü : 101 m2

Arsa Payı : 7000/102461

İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.

Kıymeti : 130.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : İmar planı değişikliğine tabidir.

1. Satış Günü : 10/01/2017 günü 12:00 - 12:10 arası

2. Satış Günü : 09/02/2017 günü 12:00 - 12:10 arası

Satış Yeri : Ankara Adliyesi 1 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesindenartırma tarihinden önceki gün gün sonuna kadar kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini bulmak ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan diğer alacaklar o malla temin edilmişse bu suretle rüçhanı olan alacakların mecmuundan fazla olmak ve bundan başka paraya çevirme ve paraların paylaştırılması masraflarını geçmesi şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin%50 sini bulmak ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan diğer alacaklar o malla temin edilmişse bu suretle rüçhanı olan alacakların mecmuundan fazla olmak ve bundan başka paraya çevirme ve paraların paylaştırılması masraflarını geçmesi şartı ile ihale olunur. Alıcı çıkmaz veya bu maddede yazılı şartlar gerçekleşmez ise satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, taşınmaza takdir edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.Elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacaklarında teminat göstermeleri zorunlu olup teklif vermeden önce teminatın gösterilmesi zorunludur. Elektronik ortamda verilecek tekliflerhaczedilen malın tahmin edilen kıymetinin % 50 sinden az olamaz.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhale Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile tahliye ve teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler,tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, İİK. Nın 127. Maddesi gereğince gazete ilanının veya elektronik ortamda yapılan satış ilanının tüm ilgililere tebliğ hükmünde sayılacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/ 11147 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 18/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR