ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ/Güneşevler'de 107 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181924
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : GÜNEŞEVLER MAH. / HASKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 107
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13180 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.08.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
23.09.2020 14:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
15. İCRA DAİRESİ
2019/13180 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Altındağ İlçesi, 23794 Ada, 14 Parsel, GÜNEŞEVLER Mahalle 18 Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz benorme, ayrık nizam 2 adet bodrum kat zemin kat ile 3 katlı olup, 2. bodrum katlarında ortak mahalle ile üzeri kapalı önü açık otopark 1. bodrum katında bina giriş holü ile 4 adet daire kapıcı dairesi diğer katlarda 4 er daire olmak üzere binada toplam 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Taşınmaz tek kabin asansör ile normal merdivenli olup, merdivenler mermer kaplıdır. Daire 3. kat 18 nolu bağımsız bölümde olup, giriş kapısı ahşap tablalı çelik kapılı fiili durum itibariyle antre ,Wc, mutfak, salon, 3 oda, banyo, çamaşır makine yeri ve 1 balkon (1 cephe boyu) ile Fransız balkon mahallerinden oluşmaktadır. Antre zemini greseramik kaplama ,duvarları hazır sıvalı ve boyalı tavan kenarları alçı asma tavan ve endirekt aydınlatmalı. Wc si lavabo + wc olarak düzenlenmiş zemini gireseramik kaplama duvarları tavana seramik kaplama tavanı asma tavan olarak planlanmış henüz yapılmamaşı olup, wc mahalli önünde ayaklı lavabo wc de alaturka tuvalet taşı bas tertibatı bulunmaktadır. Mutfak zemini greseramik kaplama tezgah arası akrilik panel kaplama duvarları ve tavanı sıvalı ve boyalı olup, mermerit tezgah ve eviye tezgah altı ve üstünde suntalam dolap gözleri yapılı kapakları takılmamış, ısınma kat kaloferi kombi ısınma sistemli planlanmış tesisatı çekilmiş kombi cihazı,gaz sayacıile radyatörleri takılmamış halde bulunmaktadır. Salon ve 3 oda zeminleri laminant parke kaplama , duvarları alçı sıva ve plastik boyalı tavanları sıvalı ve boyalı salon mahal tavan kenerları alçı asma tavan ve endirekt aydınlatmalı olarak yapılı bulunmaktadır. Banyo ve çamaşır yeri zeminleri greseramik kaplama duvarları davana seramik kaplama banyoda dolaplı lavabo ankestre kolezet ile kabinli duş yeri ile bataryalar bulunmaktadır. Konutun iç kapıları lake boyalı mobilya kapı pencereleri ahşap görünümlü PVC doğramalı ve ısıcamlı olarak yapılı bulunmaktadır. Konutun faydalı net alanı balkon dahil 107 m² olup, Elektrik, su, doğal gaz, telefon, kanalizasyon ve otobüs gibi hizmetlerden faydalanmaktadır. taşınmazın geniş içeriği dosyadaki bilirkiş raporunda mevcuttur.
Adresi : Güneşevler Mah. Hicaz Cad. No: 17 Altındağ / ANKARA
Yüzölçümü : 1.011,96 m²
Arsa Payı : 5600/101196
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydıgibidir
1. Satış Günü : 26/08/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 23/09/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13180 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR