ANKARA 31. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ/Güneşevler Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 31. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911049
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : GÜNEŞEVLER MAH. / HASKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/96 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2019 14:05
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 14:05
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
31. İCRA DAİRESİ
2018/96 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Altındağ İlçe, 22032 Ada, 1 Parsel, GÜNEŞEVLER Mahalle/Köy, Bina Gülpınar ( Tapuda: Güneşevler ) Mahallesinde Günpınar Caddesi ile 149.Sokak kesişimindeki köşe parselde 43 Kapı numaralı Kuzey Yıldızı Apartmanı'dır. Bina 2 Bodrum + zemin + 3 normal kat ve çatı katı arasından oluşmaktadır. Binanın cepheleri mantolamalı ve sıva üzeri boyalıdır. Binaya giriş Gülpınar Caddesi cephesinden ve zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı camlı alüminyum doğrama, rüzgarlık kapısı camlı ahşap doğrama kapıdır. Bina girişinde zemini mermer ve duvarları 1.20 MT seviyede seramik kaplı, üstü sıva üzeri dekoratif boyalıdır. Ana gayrimenkul asansörlüdür. Binanın zemin katın 2 dükkan, normal katlarında her katta 4'er daire, anagayrimenkulde toplam 21 bağımsız bölüm mebcuttur. Bölge yol,su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. İlçenin yeni yerleşimlerinden olup, çoğunlukta zemin+ 3 normal katlı yapılaşmalardan ve mesken amaçlı kullanılan yapılardan oluşmaktadır. Bölgede doluluk oranı ortalama seviyededir. Altyapı ve ulaşımında sorun yoktur. Ticari Hareketlilik ana caddeler üzerindeki dükkan ile AVM lerde yoğunlaşmıştır. Altındağ Belediyesi resmi internet sitesinden alınan bilgiye göre, taşınmazın bulunduğu parselin 2018 yılı arsa rayiç bedeli: 420,47 TL / M2 olduğu öğrenilmiştir. Meskenin giriş Kapısı Çelik kapıdır. Meskende halihazırda borçlu ikamet etmektedir. Bağımsız bölüm mahallen: antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo, kiler ve 2 balkondan müteşekkildir. Antre zemini seramik, duvarları sıva üzeri boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Salon ve odalarda yer döşemesi laminat parke, duvarları sıva üzerü boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfakta yerleri seramik kaplı, duvarları sıva üzeri boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit, tezgah alnı seramik, tezgahın altında ve üstünde lake kaplama ahşap dolapları yapılıdır. Wc ile banyo zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Wc de helatşı ve lavabo; banyoda duş teknesi, kabini, klozet ve lavabo mevcuttur. Balkonlar zemini seramiktir. Balkonlar cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Pencereler PVC+ ısıcamlı, iç kapılar panel kapıdır. Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğagazlıdır. Mesken Gülpınar Caddesi'ne göre sol arka, yan ( doğu ve güney ) cephelidir. Meskenin faydalı kullanım alanı Kadastro Fen Elemanı tarafından içten içe yapılan ölçülere göre net 98,3 m2 daire ve 14,4 m2 balkonlar ile birlikte toplam 112,70 m2 olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Güneşevler Mahallesi Günpınar Cad. 149, Sokak 43 /21Merkez / ANKARA
Yüzölçümü : 112,70 m2
Arsa Payı : 48/1130
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 14/01/2019 günü 14:05 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve mündere catını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/96 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR