ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ/Battalgazi Mahallesi'nde 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926982
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : BATTALGAZİ MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 4+1
: 104
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8626 ESAS
Muhammen Bedeli
:
175000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.03.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
04.04.2019 11:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2018/8626 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Altındağ İlçe, 24355 Ada, 5 Parsel, BATTALGAZİ Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm.
Bilirkişi raporuna göre: Ana Taşınmazın Özellikleri: taşınmazın bulunduğu yapı, 634 m2 yüzölçümlü arsa üzerine kuruludur. 3B yapı sınıfında, betonarme karkas yapıda, ayrık nizamda, 2 bodrum kat+zemin kat+3 normal kat+çatı katı olarak proje ve inşa edilmiştir. Bina Girişi zemin kattan, batı cepheden sağlanmaktadır. Ana taşınmazda 2. Bodrum katında; 1 adet mesken, meskenlere ait depolar, enerji odası, su deposu, sayaç yeri, 1. Bodrum katında, 2 adet mesken, zemin katında; 2 adet mesken ve bina girişi, 1. kat ile 2 katta 2 şer adet mesken, 3. katta, 3 adet mesken bulunmakta olup, bina toplam 12 adet bağımsız bölümden meydana gelmektedir. Binanın giriş kapısı demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları ise alüminyum doğramadır. Binada asansör ve otopark bulunmaktadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcttur. Taşınmaz, 4.derece deprem bölgesinde yer almakta olup, bu alanda uzman kişiler tarafından incelenmesiönerilmekle birlikte, binada gözle görülen depremsel bir hasar tespit edilmemiştir.
12 nolu bağımsız bölümün özellikleri: Çatı aralı mesken nitelikli taşınmaz ana yapının 3. normal katında, bina girişine göre sol yan ve ön cephede konumlu olup, kuzey ve kuzeybatı cephelidir. Mimari projesine göre; 3. katta, Antre-hol, 1 oda, salon, mutfak, duş wc v ebalkon hacimlerinden, çatı katında; 3 oda, hol, duş wc, 2 balkon ve açık teras hacimlerinden oluşmaktadır. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları PVC-ısıcamlıdır. Salon ile odalarda zemin laminat parke, duvarlar duvar kağıdı ile kaplıdır. Banyo ve wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyo içerisinde Hilton lavabo, klozet ve duşakabin bulunmaktadır. Mutfakta ankastre dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup, zemini laminat parke olup, duvarları duvar kağıdı ile kaplıdır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları, vitrifiye, armatürleri mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmazın kombi ve petekleri mevcut değildir. Mesken hali hazırda boş durumdadır.
İmar Durumu: gayrımenkulün bulunmduğu binanın yer aldığı parsel, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamındadır. Altındağ belediyesinde mevcut imar planına göre, gayrımenkul konut alanı içerisinde yer almakta olup, TAKS; 0,40, KAKS; 1,60, H. MAX; 12,50, ayrık nizam 4 kat 7m-5m-4m çekme mesafelerine haiz yapılaşma koşullarının olduğu bilgisi alınmıştır. Parselin herhangi bir terki (yol, yeşil alan vb...) bulunmadığı tespit edilmiştir. Parselin konumu imar paftası ile uyumludur. Parsel, belediye sınırları içerisinde yer almaktadır.
Adresi : Battalgazi Mah. 981 Cad. No.7/12 Altındağ Ankara Merkez / ANKARA
Yüzölçümü : 104 m2
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 07/03/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 04/04/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8626 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR