ANKARA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ/Aydınlıkevler'de 328 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925004
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : AYDINLIKEVLER MAH. / AYDINLIKEVLER
Oda Sayısı : 7+1
: 328
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 06.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8599 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
12. İCRA DAİRESİ
2018/8599 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Altındağ İlçe, 4492 Ada, 5 Parsel, AYDINLIKEVLER Mahalle/Köy, ÇUKURAMBAR Mevkii, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara İli Altındağ İlçesi, Aydınlıkevler Mahallesi, Firuze Sokak No:21 de bulunan Firuze Apartmanı 3. kat 9 bağımsız bölüm numaralı çatı aralı mesken. Bina betonarme olup, ayrık nizam inşa edilmiştir. Binanın cephesi sıva boyadır. Binanın giriş kapısı demir doğramadır. Asansör bulunmaktadır. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içinde yer almaktadır. Konutta borçlunun kendisi ikamet etmektedir. Bağımsız bölümün giriş kapısı çelik kapıdır. Bağımsız bölüm 2 antre, 7 oda, salon, mutfak, 2 banyo, 2 ebeveyn banyo, sauna, wc, 4 balkon ve terastan oluşmaktadır. Antre zemini laminat parke, duvarlar duvar kağıdı kaplı ve tavan kartonpiyerlidir. Vestiyer dolap bulunmaktadır. Salon zemini laminat parke, duvarlar duvar kağıdı kaplı ve tavan kartonpiyerlidir. Odaların zemini, mutfak zemini laminat parkedir. Mutfak tezgahı mermerit olup, tezgah altı ve üstü lake dolaplıdır. Tezgah altı seramiktir. Banyoda zemin ve duvarlar seramik, tavan boyalıdır. Duşakabin, lavabo ve dolap bulunmaktadır. Ebeveyn banyoda zemin ve duvarlar seramik, tavan boyalıdır. Duşakabin, lavabo ve dolap bulunmaktadır. Wc'de zemin ve duvarlar seramik, tavan boyalıdır. klozet ve lavabo bulunmaktadır. Balkonların zemini seramik kaplıdır. Cam balkon ile kapatılmıştır. Teras zemini ahşap parkedir. Teras alanı kapatılmış olup, odalardan ikisi bu alanda bulunmaktadır. Konut, kombi sistem ısıtmalıdır. Pencere doğramaları ahşap ısıcamlı, iç kapılar panel kapıdır. Konut girişe göre sağ yan cephelidir. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçelere göre giriş kat 125,00 m2, üst kat 203,00 m2 olmak üzere toplam 328,00 m2'dir.
Adresi : Ankara İli Altındağ İlçesi, Aydınlıkevler Mahallesi, Firuze Sokak No:21 Firuze Apartmanı 3. Kat 9 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 678,00 m2
Arsa Payı : 76/678
İmar Durumu : Dosyasındaki gibidir.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %8 ( Taşınmazın tescil tarihi itibariyle yürürlükte olan güncel KDV oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 15/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 12/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8599 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR